صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / ۴ روش برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

۴ روش برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورتاگر شماهم برای بهره بردن از فواید بی‌نظیر زردچوبه برای پوست، از ماسک زردچوبه استفاده کرده باشید یا قصد استفاده از آن را دارید؛ این سوال برای شما پیش آمده که: برای پاک کردن زردی زردچوبه روی صورت خود چیکار کنیم؟ در پاسخ به این سوال، شما را با راه های ساده برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت آشنا می کنیم.

قبلاً در مورد پاک کردن رنگ زردچوبه ازدست، ناخن و فرش و پلاستیک و … به طور کامل توضیح دادم و تجربیات خودم را از امتحان راه های مختلف برای آن بیان کردم؛ که با مراجعه به آن میتوانید با روش های خوبی برای پاک کردن زردی زردچوبه از سطوح مختلف آشنا شوید.

یک توصیه در استفاده از زردچوبه برای پوست : 

هنگام استفاده از زردچوبه به عنوان ماسک صورت، هیچ وقت از زردچوبه تنها و آب استفاده نکنید و  آن را با عسل، شیر یا روغن مخلوط کنید تا رنگ آن، کاهش یابد و در هنگام شستن صورت خود زودتر رنگ زردچوبه از صورت شما پاک شود و کمتر دچار مشکل شوید.

 راه های مؤثر در از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

۱- مخلوط آب و شکر :

شکر برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

یک قاشق سرپر شکر را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا یک مخلوط خمیری بدست آید و پوست صورت خود را ملایم با این مخلوط ماساژ دهید تا رنگ زردچوبه از پوست شما برود. و در آخر صورت خود را با آب بشویید.

مخلوط آب و شکر نه تنها برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت شما مؤثر است؛ بلکه موجب پاک سازی صورت شده و پوست شما را شفاف تر می کند. به قول معروف یک تیر و دو نشان است.

۲- سرکه سیب

سرکه سیب برای پاک کردن زردی زردچوبه از پوست صورت

از سرکه سیب نیز می توانید برای پاک کردن زردی زردچوبه از پوست و ناخن خود استفاده کنید. اگر سرکه را با مایع ظرف شویی مخلوط کنید؛ برای پاک کردن زردچوبه از ناخن بهتر عمل می‌کند.

۳- روغن

سرکه سیب برای از بین بردن کردن زردی زردچوبه از پوست صورت

روغن نارگیل، زیتون یا کرچک را کمی گرم کنید و به پنه بزنید و روی پوست خود بکشید؛ تا رنگ زردچوبه از پوستتان به طور کامل برود.

۴- شیر

از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست

پوست خود را با شیر تمیز کنید تا تمام زردی زردچوبه از پوست شما به راحتی تمیز شود. یک گلوله پنبه را به شیر آغشته کنید و روی صورت خود بکشید.

من این روش ها را برای پاک کردن زردچوبه از پوست صورتم امتحان کردم :

یک قاشق چایخوری عسل و زردچوبه را مخلوط کردم و روی پوستم کشیدم. و ۲۰ دقیقه صبر کردم. و هر قسمت صورتم را با یکی از روش های بالا پاک کردم.

پاک کردن زردچوبه از صورت

ابتدا از سرکه برای پاک کردن رنگ زردچوبه از قسمت چانه خودم استفاده کردم. البته من سرکه سیب نداشتم و سرکه رنگی عادی که از فروشگاه می‌گیریم، استفاده کردم و خیلی خوب پاک نکرد. شاید چون از سرکه سیبب باید استفاده میکردم. شما اگر سرکه سیب را امتحان کردید؛ تجربتون را برای ما بنویسید.

طرف چپ صورتم را با شیر پاک کردم. دستمال کاغذی را به شیر آغشته کردم و روی صورتم کشیدم و خیلی خوب بود و رنگ زردچوبه از صورتم کاملاً پاک شد.

طرف دیگه صورتم را با مخلوط شکر و آب پاک کردم و بعد صورتم را با آب شستم. زردی زردچوبه به خوبی پاک شد اما یکم کثیف کاریش زیاد بود و چند قطره زردچوبه روی لباسم ریخت. (اگر ماسک زردچوبه زدید لباس کهنه بپوشید.)

و بلاخره پیشانیم را با روغن زیتون پاک کردم. که اونم خیلی خوب نبود. اما روغن نارگیل و کرچک نداشتم که برای پاک کردن زردچوبه از صورتم امتحان کنم. اگر شما دارید؛ امتحان کنید و حتماً نتیجه‌اش را برای ما بنویسید.

خوب شد چهار روش بیشتر نبود! وگرنه نمی دونستم دیگه کجای صورتم را پاک کنم. 🙂

اما بلاخره نتیجه کلی من از تست راه های از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت :

بنظرم بهترین راه برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست صورت این است که: ابتدا با آب صورت خودتان را بشویید تا لکه زردچوبه روی لباستان نریزد و بعد با یک پنبه یا دستمال کاغذی آغشته به شیر صورتتان را تمیز کنید. اگر شیر نداشتید مخلوط آب و شکر هم خوبه. از بقیه راه ها من نتیجه خوبی نگرفتم. البته من با سرکه معمولی و روغن زیتون امتحان کردم.

دفعه اول بود که از ماسک زردچوبه استفاده می کردم و به نظرم خیلی خوب بود و پوستم را شفاف و خیلی لطیف کرد. حتماً در مورد خواص زردچوبه و انواع ماسک آن بیشتر تحقیق خواهم کرد و نتیجه آن را برای شما خواهم نوشت.

الان نوبت شماست که اگر برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست راه دیگری میدانید؛ برای ماهم بنویسید. همچنین اگر روش های بالا را امتحان کردید حتماً نظر خودتون را بنویسید . نظرات و تجربیات شما برای چاره دان و من خیلی ارزشمند است.

4.2
28

۵ دیدگاه‌ها

 1. سلام، من از مخلوط سرکه ی سیب و آب استفاده کردم عالی بود…

  0
  • سلام
   مریم عزیز ممنون که تجربت رو از امتحان کردن راهکارها نوشتی

   0
 2. ترکیب سرکه سفید و وایتکس برای تمیز کردن زردچوبه از پارچه مبل بسیار عالی بود.

  1+
 3. سلام دوستان من از ماست همین الان استفاده کردم واسه زردی صورتم عالی بود

  9+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *