صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / با شیر ترش شده چه کنیم ؟ ۴ استفاده مفید از شیر بریده شده

با شیر ترش شده چه کنیم ؟ ۴ استفاده مفید از شیر بریده شده

استفاده مفید از شیر ترش شدهاگر مقداری شیر ترش شده در خانه دارید؛ قبل از اینکه آن ها را دور بریزید این مطلب را بخوانید تا با ۴ روش برای استفاده از شیر ترش آشنا شوید. با استفاده از این روش ها می‌توانید از شیر بریده و خراب که به ظاهر باید دور ریخته شود؛ استفاده مفید کنید.

 

چگونه تشخیص دهیم شیر خراب و ترش شده :

آسان ترین و دقیق ترین روش برای اینکه نشان دهد شیر خراب شده این است که شیر را بجوشانید. اگر شیر بعد از جوشیدن بریده بریده شد یعنی آب و مواد دیگر شیر از یکدیگر جدا و در شیر تکه های سفت و پنیری ایجاد شد؛ شیر فاسد شده و اصطلاحاً گفته می شود شیر بریده شده. اما با شیر بریده شده چیکار می توانیم بکنیم؟

موارد استفاده از شیر ترش شده ( یا بریده شده ) :

۱- برق انداختن ظروف و زیورآلات نقره :

استفاده از شیر بریده شده برای برق انداختن نقره

به شیر بریده شده در حال جوشیدن مقداری سرکه اضافه کنید، و بعد وسایل نقره را به مدت نیم ساعت درون آن قرار دهید؛ تا کدری آنها از بین برود و با آب گرم، صابون و مسواک نرم آن‌ها را بشویید. با این روش می توانید از شیر ترش شده خود استفاده مفید داشته باشید و نقره‌جات خود را برق بیندازید.

حتما بخوانید : ۴ روش برای برق انداختن طلا و نقره در خانه

۲- شیر ترش شده برای پوست :

شیر ترش شده برای پوست

یکی دیگر از استفاده های مفید از شیر ترش شده به کار بردن آن برای پوست است. اگر شیر خراب شده دارید؛ می توانید بعنوان یک ماسک مفید و مرطوب کننده خوب برای پوست صورتتان یا دیگر قسمت های بدن خود استفاده کنید.

اگر زیاد در معرض آفتاب قرار داشتید؛ ماسک شیر برای بهبود آفتاب سوختگی و چروک پوست مفید بوده و همچنین پوست شما را سفیدتر و درخشان تر می کند.

حتماً بخوانید : ۶ راهکار مهم و ساده برای جلوگیری از پیری پوست

۳- استفاده از شیر بریده برای آبیاری گیاهان :

شیر ترش شده و خراب شده برای گیاهان

اگر شیر ترش شده  دارید آن را بیرون نریزید؛ گیاهان خود را با آن آبیاری کنید تا مواد مغذی مانند کلسیم به گیاه شما برسد.

۴- استفاده از شیر ترش شده برای حیوانات خانگی :

استفاده از شیر ترش شده برای حیوانات

می توانید به غذای حیوانات خانگی خود مانند سگ، گربه، مرغ، گوسفند و … شیر ترش شده را اضافه کنید و به آن ها بدهید. شیر ترش برای حیوانات مشکلی ایجاد نمی‌کند.

گفته می شود می توانید اگر مقدار زیادی شیر بریده شده دارید؛ از آن پنیر درست کنید من چون مطمئن نیستم که بتوان شیر فاسد را خورد و مشکلی ایجاد نشود. این مورد را در اینجا توصیه نمی‌کنم. می توانید خودتان در این مورد از افراد خبره تحقیق کنید.

با شیر ترش شده چه کنیم ؟ شما نیز اگر تجربه ای در این بابت دارید یا ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد؛ نظرتان را در زیر همین نوشته برایمان بفرستید.

با شیر ترش شده چه کنیم ؟ ۴ استفاده مفید از شیر بریده شده
3.5 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *