صفحه اصلی / آشپزی / راه حل زیاد شدن نمک خورشت-راه حل سوختگی یا ته گرفتن برنج

راه حل زیاد شدن نمک خورشت-راه حل سوختگی یا ته گرفتن برنج

راه حل سوختن یا ته گرفتن برنج-راه حل زیاد شدن نمک خورشت-چاره دانممکن است برنج ته بگیرد و بوی سوختگی آن همه جای برنج پخش شود یا اینکه خورشت ما شور شود. این دو مشکل زیاد در آشپزی به وجود می‌آید. اما آیا برای زیاد شدن نمک خورشت و برای از بین بردن بوی سوختگی و ته گرفتن برنج راه حلی وجود دارد ؟

خوشبختانه بله! راهکار برای حل این دو مشکل وجود دارد. و لازم نیست دوباره خودتان را برای درست کردن برنج و خورشت از اول به زحمت بیندازید.

 

راه حل زیاد شدن نمک خورشت :

مشکل زیاد شدن نمک خورشت را با سیب زمینی می‌توانید حل کنید. دو عدد سیب زمینی متوسط (بسته به حجم خورشتتان) را پوست کنید و هر کدام را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و داخل خورشت بیندازید.

اجازه دهید حدود نیم ساعت داخل خورشت بجوشند تا نمک اضافه خورشت را به خودشان جذب کنند. مواظب باشید تا سیب زمینی زیاد داخل خورشت نماند. چون سیب زمینی وا می رود و خورشت طعم سیب زمینی می گیرد. بعد تیکه های سیب زمینی را از خورشت بیرون بیاورید.

برای شور شدن خورشت دو راهکار دیگر نیز وجود دارد که در راه حل شور شدن، ترش شدن و تلخ شدن و تند شدن غذا ما به آنها اشاره کرده‌ایم.

حتما بخوانید: نکات درست کردن سیب زمینی ترد و خوشمزه

راه حل سوختگی یا ته گرفتن برنج :

اول از همه قابلمه‌ی برنج را عوض کنید و برنج‌ها را در یک ظرف دیگر بریزید تا برنج بیشتر بوی سوختگی نگیرد و بعد یکی از دو راهکار زیر را انتخاب کنید:

  • یک عدد پیاز بزرگ را پوست کنید. و آن را دو نیمه کنید و در وسط برنج که هنوز داغ هست قرار دهید. درب برنج را بگذارید تا بوی سوختگی برنج را جذب کند.

حتما بخوانید: در مورد نکات پختن برنج عالی بیشتر بدانید!

  • راه حلی دیگری که برای از بین بردن بوی سوختگی برنج وجود دارد استفاده از قند است. کافی است ۱ تا ۳ حبه قند، با توجه به میزان برنج، خود روی برنج قرار دهید؛ تا بوی سوختگی برنج را فوراً بگیرد.

اگر راه حل های ما برای زیاد شدن نمک خورشت و بوی سوختگی برنج را امتحان کردید؛ لطفاً نظرات خود را بیان کنید و همچنین اگر راه حل دیگری می‌شناسید. تجربه خود را با ما درمیان بگذارید. نظرات شما بسیار برای ما ارزشمند است و در بهتر شدن مطالب ما خیلی کمک می‌کند.

راه حل زیاد شدن نمک خورشت-راه حل سوختگی یا ته گرفتن برنج
4.7 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *