خانه داری

از بین بردن بوی کلر آب کتری و سماور با یک روش ساده

از بین بردن بوی کلر آب کتری و سماور و بوی بد کتریاکثر کتری و سماورها در ابتدا یا وقتی خیلی رسوب بگیرند بوی بد کلر می دهند در نتیجه چایی که با آب آنها دم می شود، طعم و بوی خوبی ندارد. بهتره بگم قابل خوردن نیست. اما برای از بین بردن بوی کلر آب کتری و یا سمار چیکار کنیم؟

دوست دارم راهی که همیشه مادرم برای رفع بوی بد کتری یا سماورش انجام می دهد و موثر هو هست و بعد از آن دوباره طعم و بوی کتری مانند سابق می شود را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم از این تجربه کوتاه اما کاربردی من استفاده کنید و برایتان مفید باشد.

از بین بردن بوی بد یا کلر آب کتری و سماور

مواد لازم :

  • آبلیمو
  • آب

کتری را پر از آب کنید داخل آن ۴ الی ۵ قاشق غذا خوری آبلیمو بریزید و صبر کنید تا ۱۰ دقیقه بجوشد.

بعد از ۱۰ دقیقه آب کتری را خالی کنید خوب آن را بشویید. دوباره آن را پر از آب کنید اما این دفعه دیگه نیاز نیست که آبلیمو بزنید. بگذارید کتری پر از آب دوباره حدود ۱۰ دقیقه دیگه بجوشد. بعدهم دوباره آب کتری را خالی کنید . آن را بشویید.

با این راهکار ساده بوی کلر کتری و سماور از بین میره و شما دوباره می تونید چای خوش طعم و بو بنوشید.

نوشیدن چای خوش طعم و بو با از بین بردن بوی کلر آب کتری و سماور و بوی بد کتری

اینم تجربه من برای از بین بردن بوی کلر کتری و سماور شما برای آن چه راهکاری دارید؟ در کامنت ها راهکاراتون رو برامون بنویسید.

کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید
برچسب ها

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیداورم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

    1. سلام
      بعضی کتری ها رو که تازه میخری باید چند بار آب داخلش بجوشونی و آبلیمو داخل آبش بریزی تا طعم آبش خوب باشه اگر کتری استیله یک بار دو لیوان شیر را با آب قاطی کنید کتری رو تا لبه آب کنید و ۱۵ دقیقه بجوشد. امیدوارم با این روشها مشکل طعم آب کتریتون حل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

چاره‌دان را دنبال کنید

سلام، تازه‌ترین مطالب ما در زمینه آشپزی، خانه‌داری و ترفندهای کاربردی دیگر را از دست ندهید و هرهفته داغ در ایمیلتان بخوانید.

ایمیل ندارید! از اینستاگرام ما را دنبال کنید.(کلیک کنید) 

بستن
بستن