صفحه اصلی / آشپزی / از بین بردن بوی زهم ماهی با یک ادویه مخصوص ماهی

از بین بردن بوی زهم ماهی با یک ادویه مخصوص ماهی

ادویه مخصوص برای از بین بردن بوی زهم ماهی و خوشمزه کردن آناحتمالاً شما هم مثل من از بوی بد ماهی خوشتون نمیاد و دوست ندارید ماهی را که با هزار زحمت درست کردید بو بدهد. به تازگی با یک دستور ادویه مخلوط برای از بین بردن بوی زهم ماهی و خوش طعم کردن ماهی آشنا شدم که فوق العاده است و بوی زهم ماهی را خیلی عالی می گیرد و آن را خوشمزه می کند. اگر برای رفع بوی بد ماهی دنبال راهکار می گردید این پست را تا آخر بخوانید.

ادویه مخصوص از بین بردن بوی زهم ماهی و خوش طعم کردن آن

برای ماهی ادویه های متفاوتی گفته شده اما این ادویه خیلی ساده بوده و با کمترین مواد آماده می شود و تأثیری زیادی برای گرفتن بوی ماهی دارد.

مواد لازم برای تهیه ادویه ماهی

  • پودر گشنیز یک قسمت
  • پودر زیره یک قسمت
  • پودر سیر یا سیر رنده کرده یک قسمت
  • پودر آویشن یک و نیم تا دو قسمت

برای از بین بردن بوی زهم ماهی ادویه بالا را تهیه کنید و شب قبل از آماده کردن ماهی با برس (قلمو) روی تیکه های ماهی بکشید تا ادویه خوب به خورد ماهی برود. این ادویه هم بوی بد ماهی را می گیرد و هم آن را خوشمزه تر می کند.

این ادویه مخصوص ماهی حتی بوی قسمت های سیاه گوشت ماهی که زهم تر هستند را بخوبی می گیرد.

البته برای خوشمزه تر شدن ماهی می توانید یک ساعت قبل از سرخ کردن ماهی، تیکه های ماهی را در آب پیاز و سیر خورد کرده قرار دهید. و ۱۵ دقیقه آخر کمی آبلیمو به ماهی بزنید و بعد آن را سوخاری یا سرخ کنید. آب پیاز و سیر گوشت ماهی را خیلی خوش طعم و عطر می کند.

اگر دستاتون بوی ماهی گرفت نگران نباشید برای از بین بردن بوی بد ماهی از دست، دستاتون را روی استیل، برای مثال سینک ظرف شویی بکشید. استیل بوی زهم گوشت و سیر را از بین می برد. البته آبلیمو هم برای رفع بوی ماهی از پوست مفید است.

شما برای رفع بوی ماهی چه راهکارهایی را تجربه کردید و مؤثر بوده؟ لطفاً تجربتون رو برای همه عزیزانی که این پست را می خوانند، بنویسید.

عضویت در خبرنامه چاره دان

اگر دوست داری مطالب چاره دان را از دست ندهی، می توانی ایمیلت را وارد کنی تا هر هفته آخرین مطالب چاره دان را در ایمیلت ببینی.

ممنونم شما در خبرنامه چاره دان مشترک شدید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *