صفحه اصلی / آشپزی / ۶ روش عالی برای سرخ کردن بادمجان با جذب کمترین روغن

۶ روش عالی برای سرخ کردن بادمجان با جذب کمترین روغن

چگونه بادمجان موقع سرخ کردن روغن کمی بگیرد-سرخ کردن بادمجان با روغن خیلی کمما ایرانی ها با بادمجان غذاهای خوشمزه و متنوع درست می کنیم. بخصوص خورشت بادمجان خوشمزه، در بیشتر غذاها، ما بادمجان را باید سرخ کنیم. سرخ کردن بادمجان بطور عادی روغن زیاد میبرد و اما برای حفظ سلامتی خودمون و خانوادمون باید به دنبال راهی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم باشیم. اما خوشبختانه راهکارهای ساده ای برای سرخ کردن بادمجان با کمترین میزان روغن وجود دارد.

اگر کمتر از ۵ دقیقه وقت بگذارید و این پست را بخوانید. با ۶ روش عالی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم آشنا خواهی شد. بعلاوه اگر در رژیم هستی و یا دوست نداری غذاهای پر از روغن بخوری؛ دیگر لازم نیست بادمجان را آبپز کنی. از این به بعد می‌تونی بادمجان ها را با این روش ها سرخ کنی. و مطمئن باشی برای سرخ کردن بادمجان با این روش ها روغن خیلی کمتری نسبت به قبل استفاده می کنی.

توجه: برای اینکه بادمجان موقع سرخ کردن روغن کم جذب کند. همیشه بادمجان تازه تهیه کنید. بادمجان هرچه کهنه تر باشد بیشتر روغن می گیرد. و موقع سرخ کردن بادمجان باید شعله گاز متوسط باشد. اگر حرارت شعله گاز کم باشد، باعث جذب روغن بیشتر می شود.

روش اول برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

سرخ کردن بادمجان با روغن کم با سفیده تخم مرغ

بادمجان ها را پوست بکنید، در تیکه‌های دلخواه آن‌ها را برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید.

بعد یک دور بادمجان‌ها را آب بکشید که شور نباشند. یک عدد سفیده تخم مرغ را داخل کاسه بزنید تا باز شود.

قبل از اینکه بادمجان را داخل روغن قرار دهید، تا سرخ شود؛ با دست یا با قلمو روی سطح آن در حد یک لایه‌ی خیلی نازک، سفیده تخم مرغ بکشید. (توجه کنید که نیاز نیست خیلی سفیده به سطح بادمجان بزنید.)

در این روش یک عدد سفیده برای تعداد زیادی بادمجان کافیه و اصلاً بادمجان بوی سفیده تخم مرغ را نمی‌گیرد. چون مقدار سفیده‌ای که روی سطح بادمجان می‌کشیم، کم بوده و همچنین همان مقدار کم هم سرخ می‌شود.

سرخ کردن بادمجان با سفیده تخم مرغ روشی است که من همیشه برای سرخ کردن بادمجان های خودم استفاده می کنم و ازش خیلی راضی هستم. به نظرم این روش بهترین روش برای جذب کمترین روغن هنکام سرخ کردن بادمجان است.

توجه: هرچه بیشتر بادمجان داخل آب با نمک فراوان بماند در هنگام سرخ کردن کم‌تر روغن می‌کشد. اگر می توانید یک شب تا صبح آن ها را داخل آب نمک بگذارید.

در آب نمک قرار دادن بادمجان برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

در این روش برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم ، آب و نمک می‌گذاریم. (نمک به مقدار لازم، که بادمجان ها شور نشوند.) به جوش بیاید و بادمجان‌ها را که به تیکه‌های دلخواه برش دادیم؛ حدود دو الی سه دقیقه می‌گذاریم بجوشند. آنها را داخل آبکش می ریزیم تا آب زیادی بادمجان برود. بعد آن‌ها را سرخ می‌کنیم.

جوشیدن بادمجان ترفندی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

این روش هم روغن کمی مصرف می‌شود. اما یکم،(تاکید می‌کنم یکم! ) بادمجان نرم‌تر از روش اول می‌شود و حالت آبپز می‌گیرد. اما این روش هم خوب جواب می‌دهد.

روش سوم :

سرخ کردن بادمجان با روغن کم با ماست

این روش مانند روش اول است اما بجای سفیده تخم مرغ به سطح بادمجان ها قبل از اینکه آن‌ها را سرخ کنید؛ ماست بزنید.

این راه هم برای جذب کم تر روغن در بادمجان جواب می دهد. اما طبق تجربه من وقتی سفیده تخم مرغ بزنیم، بادمجان ها روغن کم تری نسبت به این روش جذب می کنند.

حتما بخوانید: نکات و طرز تهیه ماست سفت و خامه ای خانگی

روش چهارم :

سرخ کردن بادمجان با روغن کم امکان پذیر است

در این روش برای اینکه بادمجان روغن کم به خود بگیرد :

  • بادمجان ها را پوست کنده و برای حداقل نیم ساعت در آب نمک قرار دهید.
  • روغن را در ماهیتابه بریزید و صبر کنید تا خوب خوب داغ شود. بادمجان ها در روغن داغ قرار دهید و اجازه دهید با حرارت تقریباً بالا سرخ شوند. حرارت بالا باعث می شود بادمجان کم تر روغن به خود بگیرد.
  • بادمجان های سرخ شده در یک قابلمه که در آن حدود یک الی دو لیوان آب ریختید و آب در حال جوشیدن است، قرار دهید و بعد از یک دقیقه جوشیدن آن ها، آب قابلمه را خالی کنید. وقتی بادمجان در آب می جوشد تمام روغن هایی که به خود گرفته به آب پس می دهد.
  • بعد بامجان ها را در خورشت و جایی که می خواهید استفاده کنید.

این روش برای کسانی که دوست ندارند از سفیده تخم مرغ استفاده کنند؛ عالی است. اما مصرف روغن آن مانند قبل است و در واقع ما در این روش روغن های اضافی را دور می‌ریزیم.

همچنین اگر شرایط فراهم نبود و نشد از ۳ روش گفته شده در ابتدا، بادمجان ها را سرخ کنی و آن‌ها کلی روغن جذب کردند، این روش یک ترفند عالی برای حذف روغن زیادی در بادمجان سرخ شده است.

حتماً بخوانید: دستور تهیه کیک خیس شکلاتی ساده و کم روغن

روش پنجم:

برای کمتر بردن روغن هنگام سرخ کردن بادمجان ابتدا بادمجان را در تابه بدون روغن کمی تفت دهید و بعد آن را با روغن سرخ کنید.

(این روش را سارا محمدی عزیز برامون از قسمت تجربه تو چیه ارسال کردن.)

روش ششم:

برای اینکه بادمجان روغن کم ببره. بعداز اینکه بادمجون رو پوست گرفتید. و از وسط نیم کردید، کافیه با فرچه بادمجون رو روغن بمالید و نیاز نیست توی ماهیتابه روغن بریزید با همون روغن که بهش زدید بذارید توی ماهیتابه سرخ میشه و عالی درمیاد. شما حتما امتحان کنید.

(این روش را زری نازنین عزیز برامون ارسال کردن.)

البته روشهای دیگری هم دوستان در کامنت ها لطف کردن نوشتن که می توانید آنها را بخوانید.

چاره دان محل به اشتراک گذاشتن تجربه هاست. این ۶ روش تجربه های من و برخی از دوستان چاره‌دانی در سرخ کردن بادمجان با روغن کم بود، حالا نوبت شماست که تجربه ها و نظرات خودتون رو بنویسید.

۲۰ دیدگاه‌ها

  1. ممنون از تجربه همه شما عزیزان سلامت و شاد باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: