صفحه اصلی / آشپزی / ۴ روش عالی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

۴ روش عالی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

چگونه بادمجان موقع سرخ کردن روغن کمی بگیرد-سرخ کردن بادمجان با روغن خیلی کمبادمجان و غذاهایی که با آن درست می‌شود، خوشمزه و متنوع هستند. اما برای درست کردن بادمجان در بیشتر غذاها ما باید بادمجان را سرخ کنیم. سرخ کردن بادمجان روغن زیاد می خواهد که برای سلامتی مضر است. چیکار کنیم بادمجان روغن بخود نگیرد؟ در اینجا ۴ راه حل برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم خواهیم گفت.

 

حتما بخوانید:راز خوشمزه شدن خورشت بادمجان و قیمه

با روش هایی که ما در ادامه خواهیم گفت. اگر در رژیم هستید؛ دیگر لازم نیست بادمجان را آبپز کنید. از این به بعد می‌توانید بادمجان ها را با خیال راحت سرخ کنید. چون بادمجان دیگر روغن زیاد به خود جذب نمی کند.

روش اول برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم :

بادمجان ها را پوست بکنید، در تیکه‌های دلخواه آن‌ها را برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید. بعد یک دور بادمجان‌ها را آب بکشید که شور نباشند. یک عدد سفیده تخم مرغ را داخل کاسه بزنید تا باز شود.

قبل از اینکه بادمجان ها را داخل روغن قرار دهیم، با دست یا با قلمو روی سطح بادمجان سفیده تخم مرغ می‌کشیم. فقط در حد یک لایه‌ی خیلی نازک (توجه کنید که نیاز نیست خیلی سفیده به سطح بادمجان بزنید.) بعد آنها را سرخ می کنیم. خواهی دید که بادمجان ها با جذب روغن کم سرخ می‌شوند.

در این روش یک عدد سفیده برای تعداد زیادی بادمجان کافیه و اصلاً بادمجان بوی سفیده تخم مرغ را نمی‌گیرد. چون مقدار سفیده‌ای که روی سطح بادمجان می‌کشیم، کم بوده و همچنین همان مقدار کم هم سرخ می‌شود.

توجه: هرچه بیشتر بادمجان داخل آب با نمک فراوان بماند در هنگام سرخ کردن کم‌تر روغن می‌گیرد.

روش دوم :

برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم در این روش، آب و نمک می‌گذاریم. (نمک به مقدار لازم، که بادمجان ها شور نشوند.) به جوش بیاید و بادمجان‌ها را که به تیکه‌های دلخواه برش دادیم؛ حدود دو الی سه دقیقه می‌گذاریم بجوشند. بعد آنها را داخل آبکش می ریزیم تا آب زیادی بادمجان برود. بعدآن‌ها را سرخ می‌کنیم.

این روش هم روغن کمی مصرف می‌شود. اما یکم،(تاکید می‌کنم یکم! ) بادمجان نرم‌تر از روش اول می‌شود و حالت آبپز می‌گیرد. اما این روش هم خوب جواب می‌دهد.

حتما بخوانید: نکاتی در مورد پوست کندن سبزیجات که شاید ندانید!

روش سوم :

این روش مانند روش اول است اما بجای سفیده تخم مرغ به سطح بادمجان ها قبل از اینکه آن‌ها را سرخ کنید؛ ماست بزنید. این روش بادمجان روغن کم جذب می کند، اما وقتی سفیده تخم مرغ بزنیم، بادمجان ها روغن کم تری نسبت به این روش جذب می کنند.

حتما بخوانید: نکات درست کردن سیب زمینی سرخ کرده ترد و خوشمزه

روش چهارم :

در این روش برای اینکه بادمجان روغن کم به خود بگیرد :

  • بادمجان ها را پوست کنده و برای حداقل نیم ساعت در آب نمک قرار دهید.
  • روغن را در ماهیتابه بریزید و صبر کنید تا خوب خوب داغ شود. بادمجان ها در روغن داغ قرار دهید و اجازه دهید با حرارت تقریباً بالا بادمجان ها سرخ شوند. حرارت بالا باعث می شود بادمجان کم تر روغن به خود بگیرد.
  • بادمجان های سرخ شده در یک قابلمه که در آن حدود یک الی دو لیوان آب ریختید و آب در حال جوشیدن است، قرار دهید و بعد از یک دقیقه جوشیدن بادمجان ها، آب قابلمه را خالی کنید. وقتی بادمجان در آب می جوشد تمام روغن هایی که به خود گرفته به آب می دهد.
  • بعد بامجان ها در خورشت و جایی که می خواهید استفاده کنید.

این روش برای کسانی که دوست ندارند از سفیده و زرده تخم مرغ استفاده کنند؛ عالی است. اما مصرف روغن آن مانند قبل است و تنها ما در این روش روغن ها را دور می ریزیم.

البته اگر فراموش کردیم از ۳ روش گفته شده در ابتدا بادمجان ها را سرخ کنیم و آن‌ها کلی روغن جذب کردند، این روش یک ترفند عالی برای حذف روغن زیادی در بادمجان سرخ شده است.

چاره دان محل به اشتراک گذاشتن تجربه هاست. این ۴ روش تجربه های من در سرخ کردن بادمجان با روغن کم بود، حالا نوبت شماست که تجربه ها و نظرات خودتان را بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *