صفحه اصلی / آشپزی / راه حل زیاد شدن نمک خورشت و از بین بردن بوی سوختگی برنج

راه حل زیاد شدن نمک خورشت و از بین بردن بوی سوختگی برنج

راه حل سوختن یا ته گرفتن برنج-راه حل زیاد شدن نمک خورشت-چاره داندو اتفاقی که ممکن است برای خورشت و برنج ما بیافتد این است که خورشت شور شود و یا اینکه برنج ته بگیرد و بسوزد. هر دو به نوبه خود می تونن غذای ما رو خراب کنن. اما بعضی وقتا اگر ترفندهایی کوچیکی در گوشه ذهنت داشته باشی می تونی تا حد زیادی زیاد شدن نمک خورشت و بوی سوختگی برنج را حل کنی در ادامه با چندتا از این ترفندها آشنا میشوی.

راه حل زیاد شدن نمک خورشت :

مشکل زیاد شدن نمک خورشت را میتوان با سه ترفند حل کرد:

۱- دو عدد سیب زمینی متوسط (بسته به حجم خورشتتان) را پوست کنید و هر کدام را به دو یا سه قسمت بزرگ تقسیم کنید و داخل خورشت بیندازید.

اجازه دهید حدود نیم ساعت داخل خورشت بجوشند تا نمک اضافه خورشت را به خودشان جذب کنند. مواظب باشید تا سیب زمینی زیاد داخل خورشت نماند. وگرنه سیب زمینی وا می رود و خورشت طعم سیب زمینی می گیرد. بعد از نیم ساعت تیکه های سیب زمینی را از خورشت بیرون بیاورید.

۲- با آرد و کمی آب، آرد را با آب مخلوط کنید و گلوله های خمیری درست کنید و داخل خورشت بیندازید تا نمک زیادی خورشت را بگیرند و بعد از خورشت آنها را خارج کنید.

۳- کمی از آب خورشت را بردارید و بجای آن آب جوشیده بریزید و دوباره به خورشت رب و ادویه اضافه کنید تا شوری خورشت از بین برود.

توجه: بر خلاف تصور شکر راه حل خوبی برای زیاد شدن نمک خورشت نیست و بلکه آن را بدتر هم می کند.

حتما بخوانید:  راه حل شور شدن، ترش شدن و تلخ شدن و تند شدن غذا

از بین بردن بوی سوختگی برنج :

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج اول از همه قابلمه‌ی برنج را عوض کنید و برنج‌ها را در یک ظرف دیگر بریزید تا برنج بیشتر بوی سوختگی نگیرد و بعد یکی از دو راهکار زیر را انتخاب کنید:

  • یک عدد پیاز بزرگ را پوست کنید. و آن را دو نیمه کنید و در وسط برنج که هنوز داغ هست قرار دهید. درب برنج را بگذارید تا بوی سوختگی برنج را جذب کند.
  • راه حلی دیگری که برای از بین بردن بوی سوختگی برنج وجود دارد، قند است. کافی است ۱ تا ۳ حبه قند، با توجه به میزان برنج، خود روی برنج قرار دهید؛ تا بوی سوختگی برنج را فوراً بگیرد.

اگر از این راه حل ها برای زیاد شدن نمک خورشت و از بین بردن بوی سوختگی برنج استفاده کردی؛ لطفاً نظرت رو در مورد میزان تأثیر گذاری آن ها بنویس و همچنین اگر راه حل دیگری می‌شناسی. تجربه خود را با ما درمیان بگذار.

احتمالاً این مطالب را هم دوست داری بخونی:

عضویت در خبرنامه چاره دان

اگر دوست داری مطالب چاره دان را از دست ندهی، می توانی ایمیلت را وارد کنی تا هر هفته آخرین مطالب چاره دان را در ایمیلت ببینی.

ممنونم شما در خبرنامه چاره دان مشترک شدید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *