صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / از بین بردن لکه زرد عرق روی لباس با ۱ روش امتحان شده

از بین بردن لکه زرد عرق روی لباس با ۱ روش امتحان شده

یک روش برای از بین بردن لکه زرد عرق در زیر بغل لباسدر لباس بخصوص زیرپوش مردانه و لباس زیر رنگ سفید و روشن به مرور زمان لکه زرد بر اثر عرق کردن ایجاد می شود که با شستشوی معمولی و شستن در ماشین لباسشویی این لکه های پاک نمی شوند. به همین منظور برای از بین بردن لکه های زرد عرق زیر بغل در روی انواع لباس، تو را با یک روش عالی که خودم تست کردم و مطمئنم به راحتی تمام لکه های عرق روی لباس از بین می‌رود، آشنا می کنم.

از بین بردن لکه زرد عرق در زیر بغل لباس

برای پاک کردن لکه عرق مواد زیر لازم است :

  • جوش شیرین ۲ تا ۳ قاشق غذا خوری
  • سرکه نصف استکان
  • سفید کننده یک استکان
  • آب داغ ۳ تا ۴ لیتر

از بین بردن لکه زرد عرق در زیر بغل لباس با جوش شیرین سرکه و سفید کننده

حتما بخوانید: ۱ راه طبیعی برای از بین بردن بوی بد بدن و بوی عرق

برای پاک کردن لکه های زرد زیر بغل در روی لباس همه لباس هایی که لکه عرق دارند را در تشت قرار دهید. روی آنها آب داغ بریزید تا آب روی آن ها را بگیرد و بعد جوش شیرین و سرکه و سفید کننده را به ترتیب روی لباس ها بریزید. کمی تشت یا لباس ها را جایجا کنید تا این مواد به همه لباس ها مخصوصاً جاهایی که لکه عرق دارد، برسد.

یک ساعت صبر کنید. بعد لباس ها را بشویید.

به همین راحتی تمام لکه های زرد ایجاد شده در زیر بغل و قسمت های دیگه لباس پاک می شود.

یک روش طلایی برای از بین لکه زرد عرق

من با جوش شیرین و سرکه تنها و همچنین سفید کننده بدون جوش شیرین و سرکه هم امتحان کردم و باید بگم حدود ۵۰ درصد از زردی زیر بغل از بین رفت. ولی با این روش خیلی عالی تمام لکه های عرق پاک شد و هیچ اثری از لکه زرد روی لباس نماند. همچنین در این روش اصلاً نیاز به خیلی چنگ زدن لباس نبود و به راحتی لباس ها تمیز شدند.

توجه: قبل از اینکه لباس را داخل سفید کننده بندازی، حتماً به برچسب لباس توجه کن که آیا می توانی از سفید کننده استفاده کنی یا نه؟ اگر نمی توانی برای لباس از سفید کننده استفاده کنی. از جوش شیرین، سرکه و مایع ظرف شویی برای از بین بردن لکه زرد عرق استفاده کن.

پیشنهاد می کنم بجای اینکه لباس های دارای لکه زرد عرق را بیرون بیندازی، حتماً یکبار هم که شده این روش رو امتحان کنی.

اگر این راه را برای از بین بردن لکه زرد عرق امتحان کردی نظرت رو حتماً بنویس و بعلاوه اگر روش دیگری رو امتحان کردی که مؤثر بود، برای ماهم بنویس.

شاید دوست داری بدانی چرا بعد از عرق کردن لکه زرد روی لباس ایجاد می شود؟

علت ایجاد لکه زرد عرق چیست؟

عرق در حالت عادی سفید رنگ است. اما در روی بدن با ترکیبات آلومینیومی و اسیدی ترکیب می شود و به دلیل وجود مقدار بسیار کم اوره در عرق، لکه های زرد رنگ در لباس بخصوص جاهایی که بیشتر عرق می کنیم مثل زیر بغل به وجود می آید.

اگر از مام یا دئودورانت برای از بین بردن بوی بد عرق و کم کردن میزان عرق استفاده می کنی، احتمال ایجاد لکه زرد عرق در لباس‌هایت بیشتر می شود. چون دئودورانت داری ترکیبات آلومینیومی و اسیدی می‌باشد. به همین منظور بهتر است از آن ها کمتر استفاده شود.

3.2
04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *