صفحه اصلی / خانه داری / پاک کردن شمع از روی فرش یا پارچه

پاک کردن شمع از روی فرش یا پارچه

بعضی از مواد یا وسایل هستند که با پیشرفت تکنولوژی شاید کاربرد قبل را نداشته باشند؛ اما به دلیل حس خوبی که به انسان می دهند؛ فراموش و دور انداخته نمی‌شوند. مثل شمع، در گذشته شمع را برای روشنایی استفاده می‌کردند. اما الان برای زیبایی و دادن یک حس خوب و آرامش‌بخش استفاده می‌شود. جالب است بدانید، سالانه در جهان میلیارد‌ها دلار خرج خرید و فروش شمع می‌شود.

برای کسانی که از شمع استفاده می‌کنند. زیاد پیش می‌آید قطره‌ای شمع روی فرش یا لباس بیافتد. اولین چیزی که شاید به ذهن ما برسد، این هست که با انداختن لباس داخل ماشین لباسشویی بخواهیم شمع را تمیز کنیم. اما این روش خوبی نیست. چراکه با این روش شما نمی‌توانید چربی شمع را از بین ببرید. نگران نباشید ما راه ساده‌ای را به شما پیشنهاد می کنیم.

لکه شمع چگونه پاک می شود؟

گام اول:

برای پاک کردن شمع از روی پارچه کافی هست، اول با یک چاقو خیلی آرام که به پارچه یا فرش آسیب نرسد، لایه رویی شمع را بردارید.

گام دوم:

دو عدد دستمال کاغذی را در دو طرف پارچه جایی که شمع ریخته قرار دهید و با اتو که درجه حرارت آن بالا باشد.( در حدی که پارچه یا فرش شما نسوزد.) روی دستمال بگذارید؛ تا شمع آب شود و جذب دستمال شود. برای فرش قرار دادن دستمال در یک طرف، یعنی روی فرش کافی هست.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که: اگر از اتو بخار استفاده می‌کنید باید بخار اتو را خاموش کنید.

لکه شمع چگونه پاک می شود؟

گام سوم:

اگر رنگ شمع روی پارچه ماند. اول کمی الکل سفید یا تینر را روی قسمتی از لباس که دیده نمی شود، امتحان کنید که لباس شما با الکل خراب نشود و رنگ ندهد و بعد کمی از الکل را روی پارچه سفید بریزید و بصورت ضربه‌ای روی لکه بزنید؛ تا رنگ هم پاک شود . و بعد پارچه را بشورید. برای فرش نیاز به شستن نیست.

عضویت در خبرنامه چاره دان

اگر دوست داری مطالب چاره دان را از دست ندهی، می توانی ایمیلت را وارد کنی تا هر هفته آخرین مطالب چاره دان را در ایمیلت ببینی.

ممنونم شما در خبرنامه چاره دان مشترک شدید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *