خانه داری

بهترین روش برای پاک کردن شیشه بدون شیشه پاک کن با روش طبیعی

پاک کردن شیشه و آینه با شیشه پاک کن طبیعیشاید این سوال برایتان پیش آمده که: وقتی شیشه پاک کن اینقدر راحت در دسترس ماست چرا باید به خودمان زحمت دهیم و برای پاک کردن شیشه های خودمان از روش های خانگی و طبیعی استفاده کنیم؟

اطراف ما خیلی از اجسام و درها و پنجره ها، شیشه ای هستند و ما شاید حداقل هفته ای یکبار آنها را تمیز می کنیم. بنابراین بهتر است از موادی برای پاک کردن شیشه ها استفاده کنیم که سالم باشند و به ریه ها و پوست خودمان و افراد خانواده صدمه نزنند. همچنین اگر در خانه کودک داشته باشید می دانید که آنها همیشه از اسپری کردن روی شیشه و تمیز کردن خوششان می آید با استفاده از مواد طبیعی می توانیم با خیال راحت اسپری کردن روی در، پنجره و میز شیشه ای را به کودکمان بسپاریم.

البته این پاک کننده شیشه طبیعی که در ادامه خواهم گفت، در دسترس تر و ارزان تر از شیشه پاک کن شیمیای معمولی است و از نظر کارکرد با آن رقابت می کند.

پاک کردن شیشه بصورت طبیعی و سالم

مواد مورد نیاز

  • دو فنجان آب جوشیده (تا رسوبات آن گرفته شود و روی شیشه نماند)
  • یک فنجان سرکه سفید ( سرکه برای از بین بردن گرد و غبار و قطرات آب و گل رو شیشه عالی عمل می کند.)
  • یک چهارم فنجان الکل ایزوپروپل یا الکی که بر پایه اتانول باشد. که به آن Rubbing alcohol می گویند. (دلخواه برای تمیزی بهتر)

پاک کردن شیشه و آینه با شیشه پاک کن طبیعی با استفاده از سرکه شیشه کاملاً تمیز می شود.

مواد بالا را داخل اسپری بریزید و برای پاک کردن شیشه و آینه خود از آنها استفاده کنید.

بهتر است برای تمیز کردن شیشه از دستمال نخی تمیز، تیشرت های نخی کهنه یا روزنامه استفاده کنید. اما هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید چون آینه و شیشه را خوب پاک نمی کند و برخی از لک ها روی آنها می ماند.

اگر آینه و شیشه شما خیلی رسوب آب گرفته یا جرم دارد مانند آینه حمام، برای پاک کردن جرم شیشه این پست را بخوانید.

توجه: اصلا نگران بوی این این شیشه پاک کن طبیعی نباشید. بوی آن بعد از چند لحظه کاملاً از بین می رود و شما می مانید و شیشه های برق افتاده و لذت بعد از این همه تمیزی.

تجربه من:

خیلی ساده دو قسمت آب جوشیده رو با یک قسمت سرکه سفید مخلوط کردم و با یک زیرپوش کهنه شروع به تمیز کردن آینه خونمون که حسابی پر از لک و گرد و خاک بود کردم. من الکل هم نداشتم. خیلی خوب مثل شیشه پاک کن که هر هفته باهاش آینه رو تمیز می کردم محلول سرکه و آب، آینه را تمیز کرد و آینه اصلاً لکه نشد. از این به بعد حتما از سرکه برای تمیز کردن شیشه هام استفاده می کنم و دیگه شیشه پاک کن نمی خرم.

حتما بخوانید: تمیز کردن گاز بدون گاز پاک کن با مواد طبیعی

ترفند هایی برای اینکه شیشه بهتر پاک شود

گاهی اوقات در تمیز کردن اشتباه می کنیم و بهترین راه حل ها را انتخاب نمی کنیم. بنابراین از ما زمان و انرژی بیشتری گرفته می شود. بنابراین خوب است بهترین روش برای برای تمیز کردن شیشه ها بکار بگیریم. تا با صرف زمان کمتر به نتیجه بهتر برسیم. . با برخی از این ترفندها در ادامه آشنا می شویم:

۱- شیشه ها را از بالا به پایین تمیز کنید تا هم بهتر تمیز شوند و هم اینکه رد دستمال روی شیشه نماند. با حرکت دست از بالا به سمت پایین از نیروی جاذبه کمک می گیرید و مطمئن می شوید سطح شیشه و آینه کاملاً تمیز شده و قطره ای روی آن نمانده.

۲- سعی کنید برای پاک کردن شیشه از زیرپوش های نخی کهنه یا پارچه های نخی قدیمی استفاده کنید. اینکار علاوه بر اینکه نوعی صرفه جویی اقتصادی هم محسوب می شود، بهتر هم هست چراکه زیرپوش های قدیمی اصلاً پرز ندارند و کاملاً شیشه را برق می اندازند و آب را بخوبی به خود جذب می کنند. البته روزنامه هم ایده خوبی است.

پاک کردن شیشه و آینه با سرکه و پارچه نخی

۳- بعد از پاک کردن آینه و شیشه همیشه از یک دستمال خشک و تمیز برای برق انداختن شیشه استفاده کنید و دوباره آن را روی شیشه بکشید. تا هیچ لکی روی شیشه یا آینه نماند.

لطفاً ترفندهایی که برای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده می کنید برای ماهم بنویسید؟ همچنین تجربتون رو از بکارگیری این روش حتما بنویسید.

احتمالاً این مطالب را هم دوست داری بخونی:

کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید
برچسب ها

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیداورم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

چاره‌دان را دنبال کنید

سلام، تازه‌ترین مطالب ما در زمینه آشپزی، خانه‌داری و ترفندهای کاربردی دیگر را از دست ندهید و هرهفته داغ در ایمیلتان بخوانید.

ایمیل ندارید! از اینستاگرام ما را دنبال کنید.(کلیک کنید) 

بستن
بستن