صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / پاک کردن لاک غلط گیر از دست و لباس و فرش و چوب (بهترین روش ها)

پاک کردن لاک غلط گیر از دست و لباس و فرش و چوب (بهترین روش ها)

پاک کردن لاک غلط گیر از دست و لباس و فرش و چوب با بهترین روش هااگر در هنگام استفاده از لاک غلط گیر مقداری از آن روی پوستتان یا سطوح دیگر ریخته و هم اکنون به دنبال راهی برای از بین بردن لکه غلط گیر روی این سطوح هستید؛ در این پست با راه هایی که می توانید برای پاک کردن لاک غلط گیر از دست ، لباس ، فرش ، مبل و چوب بکار بگیرید؛ آشنا می شوید.

 

پاک کردن لاک غلط گیر از روی پوست دست

پاک کردن لاک غلط گیر از دست

لاک غلط گیر معمولاً به راحتی با استفاده از مواد شوینده از دست پاک می شود. اما اگر با شستن معمولی لکه غلط گیر از دستتان پاک نشد یکی از دو روش زیر را استفاده کنید:

 1. برای پاک کردن لاک غلط گیر از دست، محل لکه را کاملاً به روغن زیتون آغشته کنید. یک الی ۲ دقیقه صبر کنید تا روغن زیتون به خورد لکه برود. بعد از گذشت این زمان روی لکه دست بکشید تا لکه غلط گیر کاملاً از دست پاک شود و در آخر پوست خود را با آب و صابون بشویید.
 2. راه دومی که می توانید برای پاک کردن لاک غلط گیر از دست بکار بگیرید، استفاده از استون یا پد لاک پاک کن است. با پد لاک پاک کن یا دستمال آغشته به استون روی دست خود بکشید تا لکه غلط گیر کاملاً از پوست پاک شود و بعد دست خود را با آب و صابون بشویید.

پاک کردن لاک غلط گیر از لباس

پاک کردن لاک غلط گیر از لباس

برای از بین بردن لکه غلط گیر از روی لباس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اجازه دهید لکه غلط گیر کاملاً خشک شود. تا روی دیگر قسمت های لباس پخش نشود.
 2. با یک کارد پنیر خوری، یک کارت اعتباری، سکه و یا هر جسم دیگری، تا جایی که می شود لاک غلط گیر ریخته شده روی لباس را بتراشید.
 3. روی برچسب لاک را نگاه کنید که برپایه آب (water-based) هست یا روغن (oli-based)، اگر روی آن چیزی در این مورد ننوشته احتمالاً روغنی است.
 4. اگر بر پایه آب باشد، لکه لاک به راحتی با شستن در ماشین لباسشویی پاک می شود.
 5. اما اگر روغنی باشد، مقداری الکل یا تینر را در یک جای لباس که مشخص نیست تست کنید و اگر به رنگ لباستان آسیب نزد با یک دستمال آغشته به تینر یا الکل روی لباستان بکشید تا لکه از بین برود.
 6. در آخر لباستان را در ماشین لباسشویی بشویید.

لکه لاک غلط گیر از چگونه از لباس پاک کنیم

توجه: برای خراشیدن لکه غلط گیر از لباس از کارد یا قیچی تیز استفاده نکنید تا به بافت پارچه آسیب نزند.

پاک کردن لاک غلط گیر از فرش و مبل

پاک کردن لکه غلط گیر از میل و فرش

برای پاک کردن لکه غلط گیر از فرش و مبل نیز مانند لباس اجازه دهید لکه خشک شود و  بعد لکه غلط گیر را با یک سکه یا کار پنیر خوری و … بتراشید و با دستمال آغشته با تینر یا استون روی لکه فشار دهید تا لکه از فرش یا مبل پاک شود. اگر استون نداشتید؛ می توانید از پد های لاک پاک کن نیز استفاده کنید.

الکل و استون به این دلیل که به سرعت تبخیر می شوند برای تمیز کردن لکه غلط گیر از فرش و مبل ایده خوبی هستند و دیگر نیاز به تمیز کردن ندارند.

پاک کردن لاک غلط گیر از روی میز چوبی

پاک کردن لکه غلط گیر از چوب

برای از بین بردن لکه خشک شده لاک غلط گیر از روی چوب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. لکه را با یک سکه یا کارت اعتباری تا جای که می شود، آرام و با احتیاط از روی چوب بتراشید.
 2. برای پاک کردن باقی مانده لکه لاک غلط گیر از چوب می توانید از استون استفاده کنید. اما استون ممکن است به رنگ چوب آسیب بزند. بنابراین ابتدا آن را روی قسمتی نامشخص از چوب، امتحان کنید و به هیچ وجه استون را روی چوب نپاشید. یک دستمال تمیز را با کمی استون نم کنید و روی چوب تنها در قسمتی که لکه وجود دارد آرام و سطحی بکشید. تا لکه از روی چوب پاک شود.
 3. سطح چوب را با یک دستمال نم شده تمیز و بعد آن را خشک کنید.

شما چه راهی برای پاک کردن لاک غلط گیر از دست و دیگر سطوح، می شناسید؟

لطفاً تجربه خودتون را در مورد امتحان کردن هرکدام از راه های بالا در زیر همین نوشته بنویسید تا بقیه دوستان از تجربه شما استفاده کنند.

پاک کردن لاک غلط گیر از دست و لباس و فرش و چوب (بهترین روش ها)
4.7 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *