صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / ۴ روش ساده برای برق انداختن طلا و تمیز کردن نقره در خانه

۴ روش ساده برای برق انداختن طلا و تمیز کردن نقره در خانه

برق انداختن طلا و نقره - تمیز کردن نقرهزیورآلات برای این استفاده می‌شوند که برای ما زیبا هستند و ما از پوشیدن آنها لذت می‌بریم. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زیبایی زیورآلاتی مثل طلا و نقره این است که آنها همیشه بدرخشند. متأسفانه آن‌ها بعد از مدتی درخشش روزهای اول خود را از دست می‌دهند و کدر می‌شوند و نیاز به برق انداختن و جلا دادن دارند. نگران نباشید لازم نیست برای تمیز کردن نقره و برق انداختن طلا خود، آنها را به جواهرسازی ببرید. ما در اینجا چهار راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ تا به راحتی بتوانید در خانه آنها را برق بیندازید.


برق انداختن طلا و نقره در خانه

سعی کردیم راه هایی که در ادامه برای برق انداختن طلا و نقره ذکر می کنیم ساده باشند تا بدون هیچ زحمتی بتوانید، درخشش و زیبایی زیورآلات خود را به آن ها برگردانید.

روش اول برای تمیز کردن نقره و طلا :

وسایل مورد نیاز برای برق انداختن طلا و نقره در این روش :

  • یک مسواک نرم 
  • کمی پودر ماشین لباسشویی 
  • آب داغ

برای برق انداختن نقره و طلا خود آنها را در یک کاسه داغ قرار دهید و به آنها پودر ماشین لباسشویی بزنید و بگذارید ۵ دقیقه در آب گرم بماند. بعد برای اینکه سوراخ‌ها و شیارهای آنها هم بخوبی تمیز شود؛ با یک مسواک نرم روی طلا و نقره خود بکشید تا خوب همه جای آنها برق بیافتد. حالا دوباره با آب گرم آنها را بشویید و با یک دستمال نرم آنها را خشک کنید.

روش دوم برای تمیز کردن نقره و طلا:

روش دوم برای برق انداختن نقره و طلا مانند روش اول است با این تفاوت که این دفعه می‌توانید از خمیر دندان و آب گرم و یک مسواک نرم برای تمیز کردن طلا و نقره خود استفاده کنید.

کافی است کمی خمیر دندان (به اندازه ی یک نخود برای برق انداختن انگشتر طلا کافی است) بردارید و خوب خمیر دندان را با دست روی طلا بکشید و بعد با یک مسواک آن را تمیز کنید. با آب گرم آنها را آب بکشید و با یک دستمال نرم آن را خشک کنید.

برق انداختن طلا و نقره با خمیر دندان

حتماً بخوانید: ۳ کاربرد خمیر دندان در خانه

روش سوم برای برق انداختن نقره و طلا :

این روش خیلی بیشتر از دو روش قبل در برق انداختن طلا و نقره مؤثر است. و اگر مدت طولانی است که زیورآلات خود را جلا نداده‌اید این روش را امتحان کنید.

مواد مورد نیاز در این روش:

  • مقداری جوش شرین،
  • نمک،
  • فویل آلومینیوم،
  • آب گرم
  • مایع ظرف شویی

مانند شکل زیر فویل آلومینیوم را در یک کاسه به حال گود قرار دهید. یک قاشق چای‌خوری نمک، یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین و ۷ الی ۸ قطره مایع ظرف‌شویی به همراه آب گرم باهم مخلوط کنید.

ترکیب این مواد باعث ایجاد واکنش شیمیای می‌شود، که باعث برق انداختن نقره و طلای شما می‌شود. طلا و نقره خود را در این محلول قرار دهید و اجازه دهید نیم ساعت بماند.

بعد با یک عدد مسواک نرم روی آنها بکشید، تا سوراخ ها و شیارها هم بخوبی تمیز شوند.

با آب گرم آنها را آب بکشید و با یک پارچه نرم آنها را خشک کنید.

تمیز کردن نقره و طلا با فویل آلومینیوم

روش چهارم برای تمیز کردن نقره :

این روش تنها برای تمیز کردن نقره استفاده می‌شود. در این روش اگر می‌خواهید زیور آلات نقره و دیگر وسایل نقره‌ ی شما مثل روز اول بدرخشند، شما به شیر ترش نیاز دارید!

برای درست کردن شیر ترش کافی است، مقداری سرکه به شیر تازه اضافه کنید، و بعد وسایل نقره را به مدت نیم ساعت درون آن قرار دهید؛ تا کدری آنها از بین برود و با آب گرم، صابون و مسواک نرم آن‌ها را بشویید.

در آخر نقره‌ها را با دستمالی نرم خشک کنید، تا جلا پیدا کنند و بدرخشند.

یک ایده: می‌توانید مسواک‌های کهنه خود را خوب با پودر لباسشویی بشویید و برای تمیز کردن طلا و نقره خود نگه دارید. اینجوری هم مجبور نیستید یک مسواک نو تهیه کنید؛ بعلاوه مسواک استفاده شده نرم شده و برای برق انداختن طلا و نقره عالی است.

دوستان عزیز اگر روش دیگری برای پاک کردن طلا و نقره می دانید، تجربه خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید و همچنین خوشحال می‌شویم اگر روش‌های گفته شده در این پست را امتحان کردید؛ میزان رضایت خود را از این روش ها بفرمایید؟

در ادمه بخوانید: برق انداختن آینه و شیشه رسوب گرفته در خانه

 

۴ روش ساده برای برق انداختن طلا و تمیز کردن نقره در خانه
2 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *