صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / روش های سریع و امتحان شده برای از بین بردن بوی سیر از دهان و دست

روش های سریع و امتحان شده برای از بین بردن بوی سیر از دهان و دست

از بین بردن بوی سیر از دهان و دست فورابعد از خوردن سیر خام بوی سیر بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت در دهان می ماند و با خرد کردن سیر هم دست، سریع بوی سیر می گیرد و تا ساعت ها هرکس از اطراف ما رد شود، بوی سیر به مشامش می رسد. اما نگران نباشید در این مطلب قصد دارم برای از بین بردن بوی سیر از دهان و رفع بوی سیر از دست راه هایی را پیشنهاد بدهم، که خودم آنها را امتحان کردم پس مطمئن هستم که جواب می‌دهند.

سیر بوی تندی دارد که اکثر افراد از بوی آن خوششان نمی آید. اما با توجه به خواص سیر که سرشار از ویتامین های مختلف است. بهتر است از سیر استفاده کنیم. همچنین بعضی از غذاها هستند که سیر بعنوان چاشنی اصلی آنهاست و بدون سیر اصلاً خوشمزه نمی‌شوند.

بنابراین باید راهی پیدا کنیم که بعد از خوردن یا خرد کردن سیر، دیگر نگران ماندن بوی سیر در دهان و روی دستان خود نباشیم و بدانیم چگونه بوی سیر را از دهان میرود و سریع ترین راه رفع بوی سیر از دست چیست ؟

از بین بردن بوی سیر از دهان :

از بین بردن بوی سیر از دهان

سیر از دو طریق باعث ایجاد بو در دهان میشود؛ یکی از دهان و دیگری از تنفس ما، برای رفع بوی سیر از دهان و تنفس مراحل زیر را انجام دهید:

۱- آدامس بخورید یا مسواک بزنید :

برای از بین بردن بوی سیر از دهان آدامس بخورید یا مسواک بزنید

آدامس خوردن یا مسواک زدن بوی سیر را از دهان می برد! اما بوی سیر در تنفس شما باقی می ماند. با مسواک زدن و آدامس خوردن، خرده‌های سیر از دهان و دندان پاک می شود و بعد با انجام یکی از دو راه گفته شده در ادامه مطلب بوی سیر خیلی سریع از تنفس شماهم می رود.

بنابراین بعد از خوردن سیر آدامس بخورید یا مسواک بزنید تا ذرات سیر از دهان شما خارج شود و بعد یکی از دو راه زیر را انجام دهید.

۲/الف- خوردن شیر یا ماست برای از بین بردن بوی سیر از دهان :

خوردن شیر برای از بین بردن بوی سیر از دهان

بعد از مسواک زدن یک لیوان شیر یا یک نیم کاسه ماست بخورید تا سریع بوی سیر از دهان شما برود. و تنفس شماهم دیگر بوی سیر ندهد.

۲/ب: خوردن لیمو برای از بین بردن بوی سیر از دهان :

خوردن لیمو برای از بین بردن بوی سیر از دهان

لیمو با خاصیت اسیدی که دارد باعث رفع بوی سیر از دهان میشود. دو قاشق غذا خوری آبلیمو طبیعی را با یک لیوان آب مخلوط کنید. و بعد از مسواک زدن، آن را نوش جان کنید.

من از شیر برای رفع بوی سیر از دهان استفاده نکرده‌ام. اما آبلیمو را امتحان کردم وخیلی راضی بودم و جواب می دهد. و بوی سیر تا حد زیادی از دهان می رود. شما اگر از شیر یا ماست استفاده کردید، ما را از تجربه خود آگاه کنید.

از بین بردن بوی سیر از دست :

از بین بردن بوی سیر از دست

برای از بین بردن بوی سیر از دست هم دو روش را امتحان کردم، که آن‌ها را همراه با نتیجه‌ای که از هر روش گرفتم توضیح خواهم داد.

۱- از بین بردن بوی سیر از دست با لیمو و نمک:

در این روش مقداری آبلیمو را با نمک روی دست خود بریزید و دستان خود را برای ۱۰ الی ۲۰ ثانیه بهم بمالید. و بعد با آب سرد دستان خود را بشورید؛ تا بوی سیر برود.

من این روش را امتحان کردم و بوی سیر تقریباً تا ۷۰ درصد از دستم رفت. اما به اندازه روش دوم برای رفع بوی سیر از دست مؤثر نبود. بعد از استفاده از آبلیمو و نمک دست من هنوز کمی بوی سیر می‌داد.

حتما بخوانید : ۱۰ استفاده مفید از لیمو ترش در خانه

۲- از بین بردن بوی سیر از دست با استیل :

 از بین بردن بوی سیر از دست با استیل

برای از بین بردن بوی سیر از دست، دستان  خود را با آب سرد خیس کنید و برای ۱۰ الی ۲۰ ثانیه دست خود را به ته قاشق یا سینک ظرف شویی که از جنس استیل است، بکشید. و بعد دستان خود را با آب سرد بشویید، تا بوی سیر کاملاً از دست شما برود.

اولین دفعه که با این روش آشنا شدم؛ برام غیر قابل باور بود که بتوان با استیل بوی بد سیر را برد. بنابراین تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم. دستم را به سیر زیاد آغشته کردم و روش بالا را انجام دادم.

اما واقعاً جواب داد و خیلی سریع و بطور کامل بوی سیر از دستم رفت. بدون اینکه بخواهم از ماده شوینده خاصی استفاده کنیم. و تنها با خیس کردن دستان با آب سرد و مالیدن آنها به سینک ظرف شویی و بعد شستن دستان با آب سرد، بوی سیر بطور کامل در سریع ترین زمان از دست می رود. واقعاً عالی بود. شماهم امتحان کنید.

چرا استیل باعث از بین رفتن بوی سیر از دست می شود ؟

سیر حاوی ترکیبات سولفور است که هنگام بریده شدن سیر این مولکول ها آزاد می‌شوند و به پوست ما منتقل می شوند و ایجاد بو می‌کنند و اگر دست خود را با آب بشوییم آب با آنها واکنش می دهد و به اسیدسولفوریک تبدیل می شوند و در نتیجه بوی سیر در دستان بیشتر میشود.

اما وقتی برای از بین بردن بوی سیر از دست، دستان خود را روی قاشق استیل یا سینک ظرف شویی استیل می کشید، ملوکول های سولفور سیر با مولکول های استیل بهم می‌چسبند و این مولکول ها که عامل ایجاد بو در دستان شما بود؛ به جسم استیل منتقل میشود. بنابراین دستان شما دیگر بوی سیر نمی دهد.

اگر دستان شما علاوه بر سیر، بوی پیاز یا ماهی نیز گرفت؛ می توانید با مالیدن آنها به استیل بوی پیاز و ماهی نیز از دستان خود ببرید. و خوشبختانه در هر جایی قاشق استیل پیدا میشود و ما می توانیم خیلی راحت و در سریع ترین زمان، بوی سیر و پیاز را از دست خود ببریم.

در نتیجه سریع ترین و بهترین راه برای رفع بوی سیر از دست استفاده از استیل است.

توجه داشته باشید شاید راه های زیادی برای از بین بردن بوی سیر وجود داشته باشد. اما من سعی کردم دردسترس ترین این روش ها را بیان کنم.

شماهم اگر در مورد از بین بوی سیر از دهان و همچنین از بین بردن بوی سیر از دست تجربه‌ای دارید؛ در قسمت نظرات بفرمایید. چراکه چاره دان محل به اشتراک گذاشتن تجربه های ماست.

روش های سریع و امتحان شده برای از بین بردن بوی سیر از دهان و دست
5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *