صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / از بین بردن لکه سوختگی لباس و فرش (با یک ترفند ساده)

از بین بردن لکه سوختگی لباس و فرش (با یک ترفند ساده)

از بین بردن لکه سوختگی لباس و فرشاز بین بردن لکه سوختگی:

ممکن است با کمی حواس پرتی و فراموش کردن باعث شویم اتو بیش از حد روی لباس بماند. یا دمای اتو بالا باشد و لباس ما بسوزد و همچنین حتی برخورد اتو یا ته قابلمه داغ با فرش ایجاد سوختگی کند. آیا راهی برای از بین بردن لکه سوختگی لباس یا فرش وجود دارد؟

توجه! بدیهی است که وقتی سوختگی زیاد باشد، دیگر نمی توان کاری کرد. چراکه الیاف پارچه و فرش خراب شده‌اند. اما اگر لکه های سوختگی لباس یا فرش شما در حد زرد شدن، برق انداختن و کمی جمع شدن (در مورد فرش) باشد. راه حل ساده ای برای رفع این نوع لکه سوختگی وجود دارد، که ما در ادامه توضیح خواهیم داد.

حتماً بخوانید:  بهترین روش تمیز کردن سوختگی کف اتو

چگونه لکه زرد سوختگی را از بین ببریم؟

گام اول:

با یک پارچه زبر روی لباس بکشید تا زردی اولیه از بین برود. اگر فرش شما دچار سوختگی شده با یک سمباده با درجه زبری پایین روی آن بکشید. و اگر خیلی پرزهای آن سوخته با قیچی روی پرز های سوخته را خیلی کم بچینید و بعد سمباده بکشید.

گام دوم:

یک عدد پیاز متوسط یا بزرگ را از وسط نصف کنید و روی محل لکه سوختگی یک الی دو دقیقه بکشید و بعد حدود یک قاشق چای خوری نمک روی لکه بریزید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. برای سوختگی فرش هم همین کارها را انجام دهید.

گام سوم:

حال لباس  را با آب سرد خیس کنید و بشورید. و برای فرش با یک دستمال خیس آن را تمیز کنید.

حتماً بخوانید: ۴ ترفند برای تمیز کردن بهتر خانه و خانه تکانی

این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه سریع‌تر اقدام به رفع لکه سوختگی کنید، احتمال اینکه لکه از بین برود، بیشتر است. پس به محض سوختن لباس یا فرش سریعاً برای رفع سوختگی اقدام کنید.

اگر با انجام مراحل بالا لکه سوختگی به طور کامل برطرف نشد؛ مراحل را تکرار کنید تا لکه کاملاً برطرف شود.

در ادامه بخوانید: از بین بردن رنگ زردچوبه از دست و تمامی سطوح

لطفاً اگر روش از بین بردن لکه سوختگی گفته شده در بالا را امتحان کردید، بازخورد خود را در قسمت نظرات بفرمایید. نظرات شما برای ما خیلی راهگشاست.

 


۲ دیدگاه‌ها

  1. عااااالی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *