صفحه اصلی / آشپزی / نحوه درست کردن آبلیمو طبیعی – جلوگیری از خراب شدن آبلیمو طبیعی

نحوه درست کردن آبلیمو طبیعی – جلوگیری از خراب شدن آبلیمو طبیعی

لیمو برای بدن ما یک منبع خوب تأمین ویتامین سی است. بدن همیشه به ویتامین c نیاز دارد؛ اما لیمو هم مثل همه‌ی میوه‌های دیگر در تمام فصول سال موجود نیست. بنابراین ما می‌توانیم از آبلیمو استفاده کنیم. اما امروزه با تقلب‌های زیادی که در تولید آبمیوه‌ها، از جمله آبلیمو می‌بینیم. تهیه آبلیمو در خانه مطمئن‌ترین راه برای بهره بردن از خواص لیمو است. به همین منظور ما به این دو سوال پاسخ می‌دهیم: چگونه آبلیمو درست کنیم ؟ و طریقه نگهداری آبلیمو طبیعی چیست؟

طرز تهیه آبلیمو طبیعی :

مرحله اول: برای درست کردن آبلیمو، یک شب تا صبح لیموها را در آب ولرم خیس کنید. لیموها را داخل تشت بریزید و روی آن‌ها را تا حدی آب بریزید که آب روی همه لیموها را بگیرد. اینکار باعث می‌شود شما بتوانید از لیموها آب بیشتری بگیرید و همچنین لیموهایی که خشک شدن دوباره نرم شوند.

مرحله دوم: حالا لیموها آماده شدن برای آب گیری اگر مقدار آن‌ها کم است، خودتان در خانه با آبمیوه‌گیری دستی، لیموها را که از وسط قاچ کرده‌اید؛ آب بگیرید و اگر مقدار آنها زیاد است معمولا در هرشهری جاهایی است که دستگاه آبلیموگیری دارند. شما با هزینه کم می‌توانید آب تمام لیموها را بگیرید.

اگر بعد از گرفتن آب لیموها تفاله‌های لیمو یا همان تیکه‌های لیمو داخل آب است. آبلیموها را از صافی عبور دهید تا تفاله‌ها از آبلیمو جدا شوند. توجه کنید کمی تفاله اشکال ندارد. اما اگر مقدار تفاله‌ها زیاد باشد باعث می‌شود که آبلیمو سریع‌تر خراب شود.

تفاله‌ها را دور نریزید آنها را داخل پلاستیک فریزر قرار دهید مثل گوشت آنها را پهن کنید و داخل فریزر بگذارید. و برای درست کردن شربت آبلیمو می‌توانید تیکه‌ای از آن‌ها را داخل پارچ شربت بیندازید با این ترفند یک شربت آبلیمو خوشمزه خواهید داشت.

مرحله سوم: بطری‌هایی که می‌خواهید آبلیمو را در آن بریزید؛ خوب بشورید. بگذارید در معرض آفتاب تا کاملاً خشک شوند. آبلیمو را داخل آنها بریزید و درب آنها را محکم ببندید تا هوا وارد بطری نشود اگر درب آنها را محکم نکنید آبلیمو بعد از مدتی خراب می‌شود.

شرایط نگهداری آبلیمو طبیعی:

برای جلوگیری از خراب شدن آبلیمو  طبیعی ۴ نکته زیر را حتماً رعایت کنید:

۱-تفاله‌های آبلیمو را از آبلیمو جدا کنید. دلیل و روش آن را در بالا به طور کامل توضیح دادیم.

۲-برای اینکه مدت زمان بیشتری از آبلیموی طبیعی استفاده کنیم، می‌توانیم بعد از گرفتن آبلیمو، در شیشه چند تا سیاهدونه داخل آبلیمو بیندازیم. با این ترفند ساده ماندگاری آبلیمو بیشتر می‌شود و خراب نمی‌شود.

۳- درب ظرف را خیلی محکم ببندید تا هوا وارد آبلیمو نشود و آن را سیاه و خراب نکند.

۴- برای اینکه آبلیمو بعد از یک مدت کدر نشود. اگر تعداد بطری‌ها کم است و در یخچال جا برای بطری‌ها دارید، توصیه می‌شود ظرف‌های آبلیمو را در یخچال قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم با توجه به مصرف سالانه خود آبلیمو بگیرید و هر سال آبلیمو طبیعی تازه درست کنید. تا طعم و خواص کامل لیمو را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *