صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / تمیز کردن اگزوز و لوله ها موتور سیکلت از چربی و زنگ زدگی با مواد خانگی

تمیز کردن اگزوز و لوله ها موتور سیکلت از چربی و زنگ زدگی با مواد خانگی

برق انداختن و تمیز کردن اگزوز موتور سیکلت از چربی و زنگ زدگیبرای تمیز کردن موتور سیکلت سخت ترین قسمت، شامل تمیز کردن اگزوز ، لوله ها و یا دیگر قسمت های فلزی موتور است. بخصوص اگر زنگ زده و رسوب گرفته باشد. برای تمیز کردن قسمت های استیل و کروم موتور تمیز کننده های آماده وجود دارد. اما در اینجا به راه های خانگی برای تمیز کردن استیل و کروم موتور می پردازم تا اگر تمیزکننده و جلادهنده موتور در دسترستان نبود، بازهم بتوانید موتور خود را برق بیندازید و اثرات روغن، زنگ زدگی و رسوبات را از لوله ها، اگزوز و سایر قسمت های زیرین موتور از بین ببرید.

روش های خانگی برای تمیز کردن اگزوز موتور سیکلت

از بین بردن چربی های روی اگزوز و دیگر قسمت های موتور سیکلت

برق انداختن و تمیز کردن اگزوز موتور سیکلت از چربی با سرکه و جوش شیرین

مواد مورد نیاز :

  • آب داغ
  • جوش شیرین
  • سرکه
  • مایع ظرف شویی
  • پودر ماشین لباسشویی

اگر چربی روی اگزوز زیاد است برای تمیز کردن اگزوز و لوله ها از مخلوط  برابر سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. آن را روی لوله و اگزوز پخش کنید و بعد ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید. همچنین می توانید از گاز پاک کن بجای جوش شیرین و سرکه هم برای پاک کردن چربی های روی اگزوز و لوله ها استفاده کنید.

بعد از نیم ساعت چربی ها از موتور جدا شده. با آب داغ و مخلوط مایع ظرف شویی و پودر لباس شویی برای پاک کردن گرد و خاک و چربی های اگزوز استفاده کنید. حالا نوبت به پاک کردن زنگ زدگی ها و رسوبات روی اگزوز و سایر قسمت های موتور می رسد.

از بین بردن زنگ زدگی و رسوبات روی اگزوز و سایر قطعات کرومی و استیل موتور

برق انداختن و تمیز کردن اگزوز موتور سیکلت از زنگ زدگی و رسوب با نوشابه و فویل

برای برطرف کردن زنگ زدگی و رسوبات سخت روی موتور همانطور که در بالا گفتم محصولات جلادهنده و تمیز کننده موتور سیکلت در بازار موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید. اما در ادامه به یک راهکار خانگی را توضیح می دهم:

مواد مورد نیاز :

  • فویل آلومینیوم
  • نوشابه کوکاکولا
  • اسکاچ
  • دستمال نخی تمیز

نوشابه را روی تمام قسمت های زنگ زده بریزید و بعد از یک دقیقه با یک تیکه فویل آلومینیوم شروع به برق انداختن و از بین بردن زنگ زدگی های موتور کنید.

بعد از برطرف شدن کامل زنگ زدگی ها و رسوبات موتور را بشویید و در آخر با یک دستمال تمیز روی اگزوز و دیگر قسمت ها بکشید و آن را خشک کنید تا لک نشود. البته می توانید دستمال خود را با نوشابه نم کنید تا کاملاً موتورتان بدرخشد.

یک ترفند برای برق انداختن چراغ های موتور سیکلت یا ماشین:

برای تمیز کردن چراغ ها از خمیر دندان و یک دستمال نم شده تمیز استفاده کنید. با این ترفند ساده چراغ ها برق می افتند.

این راهکارها هنوز توسط چاره دان تست نشده، لطفاً اگر شما هرکدام از آنها را برای تمیز کردن اگزوز و قسمت های فلزی موتور سیکلت خودتون استفاده کردید، تجربه خودتون از نحوه و میزان اثرگذاری آن را بنویسید.

احتمالاً این مطالب را هم دوست داری بخونی:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *