صفحه اصلی / سلامت / خواص دارچین – ۷ مورد از مهم ترین فواید دارچین

خواص دارچین – ۷ مورد از مهم ترین فواید دارچین

دارچین یک ادویه هست که ما در بسیاری از غذاها استفاده می‌کنیم. چرا که طعم و بوی متفاوت به غذاهای ما می‌دهد. علاوه بر آن خواص دارچین باعث شده بعنوان یک ماده دارویی نیز شناخته شود.

دارچین در گذشته بعنوان هدیه برای پادشاهان آورده می‎شد. اما امروزه در هر عطاری یا سوپرمارکتی با قیمت ارزان قابل تهیه کردن است. ارزانی قیمت دارچین شاید باعث شده باشد؛ از فواید دارچین غافل باشیم. ما در اینجا ۷ مورد از مهمترین خواص دارچین را برای شما ذکر می کنیم. تا دیگر به دارچین تنها بعنوان یک ادویه نگاه نکنید. بلکه آن را بعنوان یک ماده‌ی دارویی و شفابخش نیز بشناسید.

۱- کاهش و تنظیم قندخون :

دارچین باعث کاهش قندخون می‌شود و بسیار برای افراد دیابتی مفید می‌باشد. حتی برای کسانی که انسولین مصرف می‌کنند؛ مصرف دارچین باعث می‌شود بدن آنها به انسولین بیشتر جواب دهد.

۲- کاهش کلسترول:

از دیگر خواص دارچین، این هست که: یک کاهنده کلسترول خون می‌باشد. حتی برای کسانی که کلسترول ارثی دارند؛ مصرف دارچین باعث کاهش کلسترول خون آنها می‌شود. توصیه می‌شود: بعد از مصرف غذاهای چرب دمنوش دارچین را مصرف کنید. چرا که مصرف آن به شما در چربی سوزی کمک می کند.

۳- ضد قارچ، ضد ویروس، ضد باکتری:

دارچین از ورود قارچ‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها در بدن ما جلوگیری کرده و آنها را می‌کشد. بنابراین برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی مؤثر است. همچنین چون گردش خون را تنظیم می‌کند؛ سرفه های خشک را بهبود می‌بخشد و درمان می کند.

اگر دارچین برای سرماخوردگی مصرف می‌کنید. بهتر هست دارچین را همراه عسل مصرف کنید.

۴-پارکینسون و آلزایمر را درمان می کند:

پارکینسون و آلزایمر دو بیماری عصبی هستند. مصرف دارچین برای درمان و کاهش روند رشد این بیماری‌ها مؤثر هست.

۵- ضد سرطان:

دارچین رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد و باعث مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود. در واقع ویژگی آنتی اکسیدان و رادیکال آزاد دارچین باعث می‌شود که دارچین بعنوان ماده‌ای ضدسرطان شناخته شود.

۶- کاهش التهاب:

دارچین به دلیل اینکه باعث افزایش گردش خون می‌شود سردرد را کاهش می‌دهد و گرفتگی عضلات را از بین می‌برد.

برای درمان سردرد با دارچین نصف قاشق چای خوری دارچین را در چای بریزید تا حدود ۱۵ دقیقه دم بکشد و بعد مصرف کنید.

۷- درمان دردهای قاعدگی:

دارچین دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد. باعث کاهش خونریزی دوران قاعدگی شده و در درمان فیبرم‌های رحمی مؤثر است.

شاید شنیده یا خوانده باشید که توصیه می‌شود؛ دارچین و عسل یا دارچین و زنجبیل را مصرف کنید. بله استفاده دارچین در کنار زنجبیل و عسل بسیار مفید می‌باشد. اما این مواد در کنار هم خواص دیگری دارند که ما در جایی دیگر به خواص آن‌ها اشاره کردیم.

خواص دارچین – ۷ مورد از مهم ترین فواید دارچین
5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *