صفحه اصلی / سلامت / خواص دارچین – ۷ مورد از مهم ترین فواید دارچین

خواص دارچین – ۷ مورد از مهم ترین فواید دارچین

دارچین یک ادویه هست که ما در بسیاری از غذاها استفاده می‌کنیم. چرا که طعم و بوی متفاوت به غذاهای ما می‌دهد. علاوه بر آن خواص دارچین باعث شده بعنوان یک ماده دارویی نیز شناخته شود.

دارچین در گذشته بعنوان هدیه برای پادشاهان آورده می‎شد. اما امروزه در هر عطاری یا سوپرمارکتی با قیمت ارزان قابل تهیه کردن است. ارزانی قیمت دارچین شاید باعث شده باشد؛ از فواید دارچین غافل باشیم. ما در اینجا ۷ مورد از مهمترین خواص دارچین را برای شما ذکر می کنیم. تا دیگر به دارچین تنها بعنوان یک ادویه نگاه نکنید. بلکه آن را بعنوان یک ماده‌ی دارویی و شفابخش نیز بشناسید.

۱- کاهش و تنظیم قندخون :

دارچین باعث کاهش قندخون می‌شود و بسیار برای افراد دیابتی مفید می‌باشد. حتی برای کسانی که انسولین مصرف می‌کنند؛ مصرف دارچین باعث می‌شود بدن آنها به انسولین بیشتر جواب دهد.

۲- کاهش کلسترول:

از دیگر خواص دارچین، این هست که: یک کاهنده کلسترول خون می‌باشد. حتی برای کسانی که کلسترول ارثی دارند؛ مصرف دارچین باعث کاهش کلسترول خون آنها می‌شود. توصیه می‌شود: بعد از مصرف غذاهای چرب دمنوش دارچین را مصرف کنید. چرا که مصرف آن به شما در چربی سوزی کمک می کند.

۳- ضد قارچ، ضد ویروس، ضد باکتری:

دارچین از ورود قارچ‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها در بدن ما جلوگیری کرده و آنها را می‌کشد. بنابراین برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی مؤثر است. همچنین چون گردش خون را تنظیم می‌کند؛ سرفه های خشک را بهبود می‌بخشد و درمان می کند.

اگر دارچین برای سرماخوردگی مصرف می‌کنید. بهتر هست دارچین را همراه عسل مصرف کنید.

۴-پارکینسون و آلزایمر را درمان می کند:

پارکینسون و آلزایمر دو بیماری عصبی هستند. مصرف دارچین برای درمان و کاهش روند رشد این بیماری‌ها مؤثر هست.

۵- ضد سرطان:

دارچین رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد و باعث مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود. در واقع ویژگی آنتی اکسیدان و رادیکال آزاد دارچین باعث می‌شود که دارچین بعنوان ماده‌ای ضدسرطان شناخته شود.

۶- کاهش التهاب:

دارچین به دلیل اینکه باعث افزایش گردش خون می‌شود سردرد را کاهش می‌دهد و گرفتگی عضلات را از بین می‌برد.

برای درمان سردرد با دارچین نصف قاشق چای خوری دارچین را در چای بریزید تا حدود ۱۵ دقیقه دم بکشد و بعد مصرف کنید.

۷- درمان دردهای قاعدگی:

دارچین دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد. باعث کاهش خونریزی دوران قاعدگی شده و در درمان فیبرم‌های رحمی مؤثر است.

شاید شنیده یا خوانده باشید که توصیه می‌شود؛ دارچین و عسل یا دارچین و زنجبیل را مصرف کنید. بله استفاده دارچین در کنار زنجبیل و عسل بسیار مفید می‌باشد. اما این مواد در کنار هم خواص دیگری دارند که ما در جایی دیگر به خواص آن‌ها اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *