آشپزیترفند و تجربه آشپزی

چیکار کنیم تا قهوه خوشمزه تر شود ؟ ( درست کردن قهوه روی گاز )

ترفند درست کردن قهوه خوشمزه روی گازبرای درست کردن قهوه دستگاه‌ها و دستور العمل های متفاوتی وجود دارد. اما آنچه در این پست می آموزی نکات و ترفند هایی است که با آن می توانی یک قهوه ساده و خوشمزه بدون نیاز به وسیله خاصی روی گاز درست کنی. مطالعه ادامه این پست بهت کمک میکند از این به بعد قهوه های خوشمزه تر  و با طعم متفاوت از قبل دم کنی.

مواد لازم برای دو فنجان قهوه :

۲ لیوان آب سرد

۱ قاشق غذا خوری سر پر پودر قهوه ( قهوه آسیاب شده )

۳ تا ۴ قاشق غذا خوری شکر (دلخواه)

۲ تا ۳ عدد هل

نکات درست کردن قهوه روی گاز که آن را خوشمزه تر می کند:

۱- قهوه پودر شده به همراه آب سرد و هل داخل کتری یا شیر جوش بریزید و روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید. وقتی شروع به جوشیدن کردن حرارت شعله را خیلی کم کنید تا ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بجوشد.

توجه: قهوه در ابتدای جوشیدن سر می رود بنابراین یا از شیر جوش و کتری بزرگ استفاده کنید یا مواظب باشید وقتی جوشید کمی آن را بهم بزنید تا سر نرود.

بر خلاف چای که حتماً باید دم کنیم، قهوه برای اینکه طعم بهتری داشته باشد حتماً باید جوشیده شود و اصطلاحاً پخته شود. زمان مورد نیاز برای پخته شدن قهوه زمانی بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه است.

هل را بصورت درسته در کتری بیندازید و فقط یک شکاف در آن ایجاد کنید. از هل آسیاب شده استفاده نکنید. چون طعم قهوه را تغییر می دهد. هل قهوه را خیلی خوش عطرتر می کند.

هر ده دقیقه یک تیکه کوچک یخ داخل قهوه در حال جوشیدن بیندازید. یخ به ذرات قهوه شوک وارد می کند و قهوه ما را غلیظ تر می کند. ۲ یا ۳ بار باید یخ داخل قهوه بیندازید. (اگر یخ نداشتید هر دفعه از یک سوم استکان آب سرد استفاده کنید.)

۲- در ده دقیفه آخر شکر را به قهوه اضافه کنید. میزان شکر کاملاً دلخواه است و می توانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید.

اگر دوست دارید یک قهوه با طعم متفاوت تر داشته باشید، کمی کمتر شکر به قهوه بزنید و در عوض در ۲ الی ۳ دقیقه آخر ۳ الی ۴ عدد شکلات کاراملی داخل قهوه بیندازید. حتماً امتحان کنید واقعاً قهوه را خوشمزه تر می کند. (خامه و کره ای که در کارامل هست طعم قهوه را متفاوت می کند.)

نکات درست کردن قهوه خوشمزه روی گاز استفاده از شکلات کاراملی

امیدوارم نکات بالا بهتون برای درست کردن قهوه ساده با طعم عالی تر کمک کند.

شما چه نکات و ترفندهایی برای دم کردن قهوه استفاده می کنید که قهوه را خوشمزه تر می کند؟

برچسب ها
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

پیشنهاد خرید...

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

ببخشید مزاحم خواندنت میشم

خواستم دعوتت کنم چاره دان رو دنبال کنی و تازه‌ترین مطالب ما در زمینه آشپزی، خانه‌داری و ترفندهای کاربردی دیگه رو هرهفته داغ در ایمیلت بخوانی…

ایمیل ندارید! از اینستاگرام ما را دنبال کنید.(کلیک کنید) 

بستن
بستن