آشپزیترفند و تجربه آشپزی

چطور کیک بدون بیکینگ پودر درست کنیم؟ ۶ جایگزین بیکینگ پودر

جایگزین بیکینگ پودر برای درست کردن کیک بدون بیکینگ چیست ؟بیکینگ پودر یکی از مهم ترین موادی است که برای پف کردن کیک و شیرینی ها استفاده می‌شود. اما آنچه قرار است در ادامه به آن بپردازیم این است که: اگر بیکینگ پودر نداشتیم، آیا می‌شود کیک بدون بیکینگ پودر درست کنیم؟ اگر بخواهم خلاصه جواب بدهم بله می توان بدون بیکینگ پودر کیک درست کرد به شرط اینکه از جایگزین‌های بیکینگ پودر استفاده کنید. در ادامه بهترین جایگزین های بیکینگ پودر را بهتون معرفی می‌کنم.

توجه: برای پخت کیک علاوه بر اینکه لازم است بیکینگ پودر داشته باشید، خیلی مهم است که: بیکینگ پودر سالم باشد. بنابراین اگر بیش از ۶ ماه خرید بیکینگ پودر گذشته حتماً تست سالم بدون بیکینگ پودر را انجام دهید؛ چون اگر خراب باشد، کیکتون کاملاً خراب می‌شود و همه زحماتتون به باد می‌رود.

چرا بیکینگ پودر موجب پف کیک می شود؟بیکینگ پودر تشکیل شده از جوش شیرین بعنوان باز، کرم تارتار بعنوان اسید و مقداری نشاسته ذرت؛ وقتی آن را داخل مواد کیک می‌ریزیم، رطوبت و آب موجود در مواد کیک به اسید و باز موجود در بیکینگ پودر می‌رسد. اسید و باز باهم واکنش می‌دهند و تولید گاز می‌کنند. این گاز موجب ایجاد حباب در کیک و پف کردن کیک می‌شود.

جایگزین بیکینگ پودر برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر

۱- ترکیب جوش شیرین با سرکه یا آبلیمو

سرکه و آبلیمو و جوش شیرین برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر

سرکه و آبلیمو بعنوان دو اسید قوی می‌توانند با جوش شیرین بعنوان باز ترکیب شوند و یک جایگزین عالی برای بیکینگ پودر باشند.

بجای هر یک قاشق چای خوری بیکنگ پودر (۵ گرم)، یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین (۱ گرم ) را با یک دوم قاشق چای خوری سرکه یا آبلیمو (۲٫۵ گرم) مخلوط کنید و برای پخت کیک بدون بیکینگ پودر از آن استفاده کنید.

۲- ترکیب جوش شیرین و پودر کرم تاتار

کرم تاتار و جوش شیرین برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر

پودر تاتار همان هیدروژن پتاسیم است که یک ماده اسیدی است. در شیرینی و کیک برای تثبیت سفیده تخم مرغ زده شده و پف کردن شیرینی و کیک استفاده می‌شود. همچنین در شربت‌ها برای جلوگیری از شکرک زدن بکار می‌رود.

همیشه باید به نسبت یک به دو از جوش شیرین و کرم تاتار استفاده کنید. یعنی: یک واحد جوش شیرین و دو واحد کرم تاتار استفاده کنید.

به ازای هر قاشق چای خوری بیکینگ پودر (۵ گرم) باید یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین (۱ گرم ) و یک دوم قاشق چای خوری کرم تاتار(۲ گرم) استفاده کنید.

۳- ترکیب باترمیلک و جوش شیرین

باتر میلک و جوش شیرین بعنوان جایگزین بیکینگ پودر

باتر میلک: یک فراورده لبنی ترش مزه است که در کیک و شیرینی از اون برای بهتر شدن بافت کیک از آن استفاده می‌شود.

باترمیلک دارای خاصیت اسیدی است که وقتی با جوش شیرین که باز است مخلوط می‌شود، مثل بیکینگ پودر اسید و باز باهم واکنش می‌دهند و تولید حباب و گاز در کیک و شیرینی می‌کنند.

به ازای هر ۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر یعنی ۵ گرم:  مقدار یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین حدودا ۱ گرم را با نصف فنجان باترمیلک حدوداً ۶۰ گرم قاطی کنید.

توجه: اگر به کیک باترمیلک اضافه می‌کنید باید میزان مایعات کیک را به همان اندازه کم کنید. برای مثال اگر ۱۰۰ گرم باترمیلک اضافه کردید، باید ۱۰۰ گرم از مایعات کیک مانند آب یا شیر را کم کنید.

۴- ترکیب ماست با جوش شیرین

ماست و جوش شیرین بعنوان جایگزین بیکینگ پودر

ماست هم دارای خاصیت اسیدی است و مانند باترمیلک با جوش شیرین موجب پف کیک می‌شود و میتوان از ترکیب آن‌ها بعنوان جایگزین بیکینگ پودر در پخت کیک و شیرینی استفاده کرد.

به ازای هر ۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر یعنی ۵ گرم:  مقدار یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین حدودا ۱ گرم را با نصف فنجان ماست حدوداً ۶۰ گرم قاطی کنید.

توجه: برای اضافه کردن ماست هم باید میزان مایعات را به اندازه ای که ماست اضافه کردید، کم کنید.

۵- ترکیب شیر ترش و جوش شیرین

شیر ترش و جوش شیرین برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر

شیر ترش را بعنوان جایگزین باترمیلک هم می‌شناسند. میتوانید هر جا به باترمیلک نیاز داشتید از شیر ترش بجای آن استفاده کنید. در اینجاهم برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر میتوان از ترکیب شیر ترش بعنوان اسید و جوش شیرین بعنوان باز استفاده کنید.

طرز تهیه شیر ترش:

یه یک لیوان شیر جوشیده شده (لازم نیست شیر داغ باشد اما اگر داغ باشد زودتر می‌برد.)  یک قاشق غداخوری سرکه یا آبلیمو مخلوط کنید. شیر با اضافه کردن سرکه یا آبلیمو بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می‌برد. از این شیر ترش و ترکیب آن با جوش شیرین، می‌توانید در کیک‌ها و شیرینی‌ها بعنوان جایگزین بیکینگ پودر استفاده کنید.

بجای هر یک قاشق چای خوری بیکنگ پودر (۵ گرم)، یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین (۱ گرم ) را با یک دوم فنجان شیر ترش (۶۰ گرم) مخلوط کنید و برای پخت کیک بدون بیکینگ پودر از آن استفاده کنید.

توجه: در اینجا هم باید هرچه از شیر ترش استفاده می‌کنید، از میزان مایعات کیک می‌بایست  کنید. در اینجا خالی از لطف نیست که با موارد استفاده از شیر بریده شده هم آشنا شوید.

در دستوراتی که شیر دارد و بیکینگ پودر در دسترستان نیست، تهیه شیر ترش کمو مخلوط کردن آن با جوش شیرین بهترین انتخاب برای جایگزین کردن بیکینگ پودر است.

۶- سفیده تخم مرغ

سفیده تخم برای درست کردن کیک بدون بیکینگ پودر

همانطور که قبلاً هم در ۸ نکته مهم برای پف کیک توضیح دادم . سفیده تخم مرغ و رعایت نکات مهم در رابطه با آن خیلی می‌توانید در پف کیک موثر باشد.

هنگام زدن سفیده تخم مرغ مقدار زیادی حباب هوا در لابه لای سفیده به دام می‌افتند که این حباب‌ها در هنگام پخت کیک موجب پف کیک می‌شود.

در رابطه به سفیده تخم مرغ نکات زیر را رعایت کنید تا کیکتان بیشتر پف کند:

  • سفیده را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه‌ای خشک و تمیز بریزید بطوریکه یه قطره زرده هم در آن نباشد.
  • با همزن تمیز و خشک در یک جهت و دور تند آنقدر سفیده را بزنید که سفید رنگ شود و با برعکس کردن ظرف نریزید.
  • سفیده را در آخرین مرحله با قاشق چوبی یا پلاستیکی در یک جهت با کیک مخلوط کنید.
  • سفیده را نباید خیلی با کیک مخلوط و بهم بزنید وگرنه پف کیک می‌خوابد.

تجربه من: اگر بیکینگ پودر ندارید، سعی کنید از ۵ گزینه اول استفاده کنید. چون سفیده تخم مرغ مهم است که در کیک به روش بالا استفاده کنید و روی پف کیک تاثیر زیادی دارد، اما اگر بخواهید به تنهایی استفاده کنید کیکتون خیلی اسفنجی نمی‌شود.

توجه: مهم است که بعد از آماده کردن مواد کیک آن را سریع داخل فرِ از قبل داغ شده، قرار دهید. اگر بین درست کردن مواد و گذاشتن آن در فر زیاد فاصله باشد پف کیک می‌خوابد.

از هر کدام از روش‌های بالا برای پخت کیک بدون بیکینگ پودر استفاده کردید، لطفاً از نتیجه‌ای که گرفتید، برامون بنویسید تا دوستان دیگر از تجربه شما استفاده کنند.

کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

چاره‌دان را دنبال کنید

سلام، تازه‌ترین مطالب ما در زمینه آشپزی، خانه‌داری و ترفندهای کاربردی دیگر را از دست ندهید و هرهفته داغ در ایمیلتان بخوانید.

ایمیل ندارید! از اینستاگرام ما را دنبال کنید.(کلیک کنید) 

بستن
بستن