صفحه اصلی / آشپزی / بهترین راهکارها برای رفع ترش شدن ،شور شدن ، تلخ شدن و تند شدن غذا

بهترین راهکارها برای رفع ترش شدن ،شور شدن ، تلخ شدن و تند شدن غذا

ترفند ساده برای شور شدن ، ترش شدن ، تلخ شدن و تند شدن غذاچاشنی‌ها و ادویه‌ها به غذاهای ما طعم متفادت می‌دهند و باعث می‌شوند؛ غذاها خوشمزه‌تر شوند. اما به همان میزان که مصرف به اندازه از آنها، طعم غذا را خوشمزه می‌کند. استفاده زیادی از آنها باعث شور شدن، ترش شدن ، تلخ شدن یا تند شدن غذا می‌شود. اینجاست که، همه زحمت‌های ما بی‌نتیجه می‌شود. اما همیشه ترفندهایی هست که میتواند در این مواقع به ما کمک کند.

اگر غذا زیادی ترش شد چه کنیم؟

برای رفع ترش شدن غذا شما می‌توانید؛ به خورشت خود یک تیکه نبات یا شکر و کمی زعفران با توجه به میزان خورشت خود اضافه کنید.

دقت کنید! درابتدا مقدار کمی نبات و زعفران اضافه کنید. اگر این ترشی برطرف نشد. دوباره اضافه کنید. مواظب باشید! خورشتتون شیرین نشود. برای ترش شدن قرمه سبزی از زعفران استفاده نکنید. چون رنگ خورشت و بوی آن را تغییر می‌دهد. فقط کمی نبات یا شکر به قرمه سبزی خود اضافه کنید.

چاره شور شدن غذا چیست؟

برای از بین بردن شوری غذا ۴ راه حل وجود دارد :

۱- یک قاشق نوشابه داخل غذا بریزید.

۲- یا برای رفع شوری غذا از سیب زمینی استفاده کنید. سیب زمینی را پوست بکنید به چند تیکه بزرگ برش بزنید و داخل خورشت بندازید و بعد از حدود نیم ساعت آنها را از خورشت خارج کنید.

۳- همچنین می‌توانید مقداری خمیر با آرد گندم درست کنید. آن را به شکل گلوله‌هایی به اندازه گردو درآورید و داخل خورشت خود بیندازید. و بعد از نیم ساعت که داخل خورشت جوشیدند آن‌ها را از خورشت خارج کنید.

۴- برای برنج هم اگر بعد از دم کش کردن متوجه شوری آن شدید خورشتتان را بدون نمک درست کنید. اگر هنوز آن را دم کش نکردید؛ روی آن آب بگیرید تا شوری آن برود.

۵- راه دیگری که می توانید برای اکثر غذاهایی که شور شده استفاده کنید این است که: غذا را دوباره درست کنید، اما به آن نمک نزنید و غذای شور شده را با آن قاطی کنید .اینجوری دیگر غذاها اصراف نمی‌شود و شوری غذا از بین می رود. زیادی غذا را می توانید در یخچال قرار دهید و در وعده های دیگر استفاده کنید.

راه حل تند شدن غذا چیست؟

برای رفع تندی غذا کافی است: با توجه به میزان غذا و تندی غذای خود، کمی آبلیمو ترش یا سرکه را به غذا اضافه کنید. بهتر است کم کم اینکار را انجام دهید تا غذای شما ترش نشود. اجازه دهید آبلیمو یا سرکه‌ای که اضافه کردید یک دقیقه داخل خورشت بجوشد؛ بعد خورشت را بچشید. اگر بازهم نیاز بود دوباره آبلیمو اضافه کنید. با این روش خیلی سریع تندی غذا از بین می رود.

راه حل تلخ شدن غذا چیست ؟

برای رفع تلخی غذا می‌توانید؛ سیب زمینی رنده شده به خورشت بزنید. یا مقداری زعفران همراه شکر یا قند دم کنید و به خورشت خود اضافه کنید.

همانطور که در بالا گفتیم برای رفع شوری، ترشی ، تندی و تلخی غذاهایی که آبدار هستند، مثل انواع خورشت ها راه‌های ساده‌‌ای وجود دارد. که به بعضی از این روش ها اشاره کردیم. اما اگر غذاهای بدون آب بدمزه شدند، خیلی سخت یا حتی غیرممکن است که بتوانید مزه آنها را تغییر دهید. می توانید از سر آن غذا با ادویه کم دوباره درست کنید و آنها را باهم قاطی کنید، تا غذایی که درست کردید اصراف نشود و مجبور نباشید آن را دور بریزید.

اگر شما هم برای رفع شور شدن ، ترش شدن ، تلخ شدن و تند شدن غذا راهی می شناسید. تجربه ارزشمند خود را قسمت دیدگاه‌های همین نوشته بنویسید.

 این مطالب را هم از دست نده :

بهترین راهکارها برای رفع ترش شدن ،شور شدن ، تلخ شدن و تند شدن غذا
4.2 از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *