صفحه اصلی / مهارت زندگی / علمی و کاربردی / قسمت سیاه پشت میگو چیست؟ و یک روش ساده و سریع برای پاک کردن میگو

قسمت سیاه پشت میگو چیست؟ و یک روش ساده و سریع برای پاک کردن میگو

با توجه به خواص میگو لازم است که هر چند وقت یکبار سعی کنیم میگو را در رژیم غذایی خود قرار دهیم. اما اگر برای اولین بار نباشد که می‌خواهید میگو تهیه کنید؛ می‌دانید که پاک کردن میگو دردسر دارد. و زمان بر است. البته شما می‌توانید میگو تمیز شده یا فریز شده تهیه کنید؛ اما برای اطمینان از تازه بودن میگو پیشنهاد می‌کنیم اینکار را نکنید. (می‌توانید روش‌های تشخیص میگو سالم و تازه را اینجا ببینید.)

در اینجا ضمن توضیحِ رشته سیاه پشت میگو که معمولاً رگ سیاه میگو گفته می‌شود، یکی از ساده‌ترین راه های تمیز کردن میگو را به همراه ویدیو آموزش آن توضیح خواهیم داد.

رگ سیاه پشت میگو چیست ؟

رگ سیاه پشت میگو چیست

با توضیحاتی که در ادامه خواهم گفت. بهتر است بگوییم رشته سیاه پشت میگو، نه رگ میگو! در بین عموم مردم جا افتاده که این رشته را رگ میگو می‌نامند، که باید حتما تمیز شود. اما باید بدانید. که این رشته سیاه رنگ که گاهی اوقات سفید یا قهوه‌ای کم رنگ است . رگ نیست در واقع دستگاه گوارش میگو است. و زمانی که رنگ آن تیره است، یعنی پر از ذرات است و برای اینکه میگو طعم بهتری داشته باشد و حتی تلخ نشود و همچنین بوی بهتری موقع پخت بدهد؛ این رگ را حتماً بگیرید. البته ناگفته نماند که در اسلام این رگ حرام است و باید برای پخت میگو آن را برداریم. که در ادامه روش آن را توضیح خواهیم داد.

طریقه پاک کردن میگو :

برای پاک کردن میگو راه‌های متفاوتی گفته می‌شود اما به نظر من آسان ترین و سریع ترین راه تمیز کردن میگو روشی است که خواهم گفت. برای تمیز کردن میگو کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱- از سر میگو شروع کنید با یک چرخش ساده سر آن به راحتی کنده می‌شود.

۲- از قسمت پاهای آن پوسته میگو را جدا کنید، تا به نزدیک دمش برسید. دم آن هم به راحتی اگر کمی بکشید جدا می‌شود.

۳- میگو را تقریباً صاف بگیرید و با یک چاقو تیز پشت آن را با ضخامت کم برش بزنید. تا آن رشته سیاه میگو را ببینید. برش را در تمام طول میگو بزنید و اصطلاحاً رگ سیاه میگو را خارج کنید.

۴- به همین راحتی تمام شد. با چند بار تمرین کردن می‌توانید در عرض چند ثانیه یک میگو را تمیز کنید. در آخر هم میگوها را آب بکشید و اگر می‌خواهید آنها را استفاده کنید. آن‌ها را مزه‌دار کنید و بگذارید یکی الی دوساعت بماند؛ وگرنه آنها را فریز کنید.

نکته : بعضی افراد بعد از اینکه سر و پوسته میگو را جدا کردن آن را برش نمی‌دهند و رشته سیاه میگو را با دست می‌کشند. شاید این راه سریع تر به نظر بیاید، اما برای اینکه مطمئن شوید این رشته کامل از میگو بیرون آمده به نظر من بهتر است که پشت میگو را برش بزنید و آن را خارج کنید.

پیشنهاد می‌کنیم روش پاک کردن میگو را که توضیح دادیم در ویدیو زیر ببینید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

ویدیو آموزش پاک کردن میگو :

 

 

اگر شماهم در زمینه تمیز کردن میگو تجربه‌ی خاصی دارید؛ خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات بفرمایید.

عضویت در خبرنامه چاره دان

اگر دوست داری مطالب چاره دان را از دست ندهی، می توانی ایمیلت را وارد کنی تا هر هفته آخرین مطالب چاره دان را در ایمیلت ببینی.

ممنونم شما در خبرنامه چاره دان مشترک شدید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *