صفحه اصلی / مهارت زندگی / آموزشی و کاربردی / پاک کردن رنگ از دست و مو با یک ترفند ساده

پاک کردن رنگ از دست و مو با یک ترفند ساده

پاک کردن رنگ از دست و مو با روغن زیتونپاک کردن رنگ از دست و مو با روغن زیتوناگر در هنگام رنگ زدن خانه رنگ روی بدن یا موی شما ریخته، دست نگه دارید! برای از بین بردن رنگ از روی بدن تینر و بنزین لازم نیست. یک راه ساده برای پاک کردن رنگ از دست و مو وجود دارد.

روش پاک کردن رنگ از دست :

استفاده از تینر و بنزین علاوه بر اینکه این مواد، شیمایی هستند و به پوست و مو آسیب می‌زنند. با استفاده از آن‌ها برای ساعت‌ها بوی تینر یا بنزین روی دست می‌ماند و آزار دهنده است. بنابران پیشنهاد می‌کنیم برای پاک کردن رنگ از دست و مو روش زیر را انجام دهید.

برای پاک کردن رنگ از روی پوست از روغن زیتون و نمک استفاده کنید. این روش هم به پوست ضرر نمی‌زند و هم دستان شما بعد از آن نرم و لطیف می‌شود.

روش استفاده :

یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با یک قاشق چای خوری نمک مخلوط کنید. و آن را روی دستان خود بریزید و یک الی دو دقیقه پوست دست خود را با محلول نمک و روغن زیتون ماساژ دهید و بعد از آن دست خود را با آب گرم و صابون بشورید.

از این روش برای پاک کردن روغن خودور از دست نیز می‌توانید استفاده کنید.

تجربه من: من این روش رو تست کردم و برای پاک کردن رنگ روغن از دستم از روغن زیتون تنها استفاده کردم. عالی بود و رنگ را کاملاً از دستم پاک کرد. بعد هم با مایع دستشویی دستم را شستم. تفاوتی با تینر نداشت. من چون تینر نداشتم با روغن مایع معمولی قلمو رنگ را هم پاک کردم که اونم خوب تمیز شد.

یه خوبی دیگه‌ای هم که استفاده از روغن زیتون یا مایع برای پاک کردن رنگ روغن از دست داره اینه که بعد از پاک کردن دست اصلاً بو نمیده. در حالی که تینر خیلی بو میده و آزار دهنده است.

حتما بخوانید: فواید روغن زیتون و تشخص روغن زیتون اصل

روش پاک کردن رنگ از مو :

برای پاک کردن رنگ از مو هم می توانید از روغن زیتون استفاده کنید. اگر مقدار رنگ ریخته شده از روی مو کم است، کافی است کمی پنبه را به روغن زیتون آغشته کنید و روی جاهایی از موی خود که به رنگ آغشته شده بکشید.

اما اگر مقدار رنگ زیاد است؛ مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله ۱:

محل هایی از مو که رنگی شده را خوب به روغن زیتون آغشته کنید. و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه روغن روی مو بماند. اگر رنگ خشک شده با یک پلاستیک موهای خود را بپوشانید و اجازه دهید زمان بیشتری برای مثال ۳۰ دقیقه روغن زیتون روی موهای شما بماند.

توجه: مقدار روغن زیتون زیاد باشد تا محل های رنگ شده کاملاً با روغن زیتون مرطوب شوند.

مرحله ۲:

با یک شانه قسمت های رنگی مو را از بالا به پایین شانه بزنید.

مرحله ۳:

موهای خود را با آب گرم خیس کنید و شامپو بزنید. اجازه دهید شامپو با روغن زیتون ۲-۳ دقیقه روی موهای شما باشند و بعد با آب گرم موهای خود را بشورید.

حتما بخوانید: پاک کردن قیر ار بدنه ماشین

۳ دیدگاه‌ها

  1. صبا قربانی

    سپاس فراوان بسیار کاربرد خوبی داشت

  2. سلام
    من هم امتحان کردم بسیار عالی بود و جواب داد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: