صفحه اصلی / سلامت / ۳ نکته برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت – جوش نزدن بعد از بند انداختن

۳ نکته برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت – جوش نزدن بعد از بند انداختن

جوش نزدن بعد از اصلاح و راه های جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورتیکی از مواردی که بیشتر خانم‌ها با آن مشکل دارند، جوش زدن صورت بعد از اصلاح می‌باشد. برای جوش نزدن بعد از اصلاح چیکار می‌توانیم بکنیم!؟

در پاسخ به این سوال ۳ راهکار برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت بیان شده که من به شخصه آن ها را امتحان کردم و تأثیرات مثبت آن ها را دیدم.

قبل از هرچیز به این نکته توجه داشته باشید که: جوش هایی که بعد از بند انداختن صورت ایجاد می‌شوند؛ بعد از معمولاً یک هفته از بین می‌روند و روی پوست شما ماندگار نیستند. مگر اینکه پوست حساس داشته باشید.

اما از آنجا که خانم‌ها برای زیباتر شدن صورت خود را اصلاح می‌کنند. پس طبیعی است که دوست ندارند حتی همان یک هفته هم این جوش‌ها را روی صورت خود داشته باشند. برای جوش نزدن بعد از بند انداختن رعایت نکات زیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت

بهترین روش برای جوش نزدن صورت بعد از اصلاح

۱-آلودگی:

شستن صورت برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت

قبل از اصلاح، صورتتان را با آب و صابون خوب بشویید. چرا که علت اصلی ایجاد جوش روی بدن و صورت وجود باکتری‌ها و آلودگی‌ها روی پوست است؛ که به محض ایجاد شکاف روی پوست وارد پوست شما شده، ایجاد عفونت و جوش می‌کنند. بعد از بند انداختن منافذ پوست شما باز است. پس اگر پوستتان آلوده باشد، امکان جوش زدن صورت زیاد است.

پس شستن صورت خود را قبل از بندانداختن، جدی بگیرید. و همچنین بعد از آن تا چند ساعت سعی کنید روی صورت خود دست نکشید. احتمال اینکه دست‌های شما آلوده باشد، و این آلودگی به پوست صورتتان سرایت کند؛ زیاد است.

همیشه از آرایشگر خود بخواهید برای بند انداختن صورتتان از نخ تمیز استفاده کند. و تا امکانش هست آن را با الکل ضدعفونی کند؛ تا آلودگی از طریق نخ اصلاح به پوست شما منتقل نشود. 

۲- بعد از بند انداختن از یک ماسک عالی استفاده کنید:

بعد از اصلاح به صورتتان عسل بزنید. چرا که عسل دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی است و پوست را بعد از اصلاح ضدعفونی می‌کند و باعث جلوگیری از جوش زدن بعد اصلاح می‌شود. بگذارید عسل روی پوست شما حدود بیست تا سی دقیقه بماند. بعد با آب سرد یا ولرم صورتتان را بشویید.

در کنار عسل می توانید از خیار هم استفاده کنید تا قدری از قرمزی و درد ناشی از بند انداختن صورتتان کاسته شود.

۳- مواد آرایشی:

استفاده نکردن از مواد آرایشی برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت

تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت، ترجیحاً ۴۸ ساعت بعد از اصلاح صورت خود، انواع کرم و مواد آرایشی به پوستتان نزنید. چرا که همانطور که گفته شد، منافذ پوست باز است و باعث ورود این مواد آرایشی به داخل پوست و بدن شما شده و برای سلامتی شما ضرر دارد و البته باعث ایجاد حساسیت و جوش هم می‌شود.

با رعایت ۳ نکته ساده بالا، امکان اینکه صورت شما جوش بزند و به درمان جوش صورت بعد از اصلاح نیاز داشته باشید خیلی کم می شود. 

شما چه نکاتی برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح می دانید و تجربه کردید، که به نظرتان مؤثر هستند؟

در ادامه بخوانید: ۶ راهکار مهم برای جلوگیری از پیری پوست

 

۳ نکته برای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت – جوش نزدن بعد از بند انداختن
5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *