صفحه اصلی / سلامت / صورت من بعد از اصلاح با انجام این ۳ نکته دیگر جوش نمی‌زند

صورت من بعد از اصلاح با انجام این ۳ نکته دیگر جوش نمی‌زند

یکی از مواردی که بیشتر خانم‌ها با آن مشکل دارند، جوش زدن صورت بعد از اصلاح می‌باشد. برای جوش نزدن بعد از اصلاح چیکار می‌توانیم بکنیم!؟

قبل از هرچیز به این نکته توجه داشته باشید که: جوش هایی که بعد از بند انداختن صورت ایجاد می‌شوند؛ بعد از معمولاً یک هفته از بین می‌روند و روی پوست شما ماندگار نیستند. اما از آنجا که خانم‌ها برای زیباتر شدن صورت خود را اصلاح می‌کنند. پس طبیعی است که دوست ندارند حتی همان یک هفته هم این جوش‌ها را روی صورت خود داشته باشند. برای جوش نزدن بعد از بند انداختن رعایت نکات زیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

بهترین روش برای جوش نزدن صورت بعد از اصلاح:

۱-آلودگی:

قبل از اصلاح، صورتتان را با آب تنها یا در صورتی که پوست چرب دارید، با آب و صابون خوب بشورید. چرا که علت اصلی ایجاد جوش روی بدن، وجود باکتری‌ها و آلودگی‌ها روی پوست است؛ که به محض ایجاد شکاف روی پوست وارد پوست شما شده، ایجاد عفونت و جوش می‌کنند. بعد از بند انداختن منافذ پوست شما باز است. پس اگر پوست شما آلوده باشد، امکان جوش زدن صورت شما زیاد است.

پس شستن صورت خود را قبل از بندانداختن، جدی بگیرید. و همچنین بعد از آن تا چند ساعت سعی کنید روی صورت خود دست نکشید. چراکه احتمال اینکه دست‌های شما آلوده باشد، زیاد است.

۲-یک ماسک عالی:

بعد از اصلاح به صورتتان عسل بزنید. چرا که عسل دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی است و پوست شما را بعد از اصلاح ضدعفونی می‌کند و باعث جلوگیری از جوش زدن بعد اصلاح می‌شود. بگذارید عسل روی پوست شما حدود بیست تا سی دقیقه بماند. بعد با آب سرد یا ولرم صورتتان را بشورید.

۳- مواد آرایشی:

تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت، ترجیحاً ۴۸ ساعت بعد از اصلاح صورت خود، انواع کرم و مواد آرایشی به پوستتان نزنید. چرا که همانطور که گفته شد، منافذ پوست باز است و باعث ورود این مواد آرایشی به داخل پوست و بدن شما شده و برای سلامتی شما ضرر دارد و البته باعث ایجاد حساسیت و جوش می‌شود.

با رعایت ۳ نکته بالا  صورت شما جوش نمی‌زند و دیگر به درمان جوش صورت بعد از اصلاح نیاز نخواهید داشت.

این نکته را هم در نظر داشته باشید. همیشه از آرایشگر خود بخواهید برای بند انداختن صورتتان از نخ تمیز استفاده کند. و تا بشود آن را با الکل ضدعفونی کند؛ تا آلودگی از طریق نخ اصلاح به پوست شما منتقل نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *