صفحه اصلی / آشپزی / ۵ نکته برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود

۵ نکته برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود

چیکار کنیم گوشت قلقلی وا نرودقلقلی کردن گوشت در خورشت باعث می‌شود، خورشت ما ظاهر زیبایی داشته باشد و البته با گوشت قلقلی غذا خوشمزه تر هم می شود. اما برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود باید نکاتی را در هنگام درست کردن آن رعایت کرد که برخی از مهم ترین آن ها در ادامه بیان می شود.

چیکار کنیم گوشت قلقلی وا نرود ؟

برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود در برخی دستورات گفته می‌شود، سفیده تخم مرغ و آرد نخودچی به آن بزنید. اما استفاده از سفیده تخم مرغ در گوشت قلقلی شاید طعم و بوی خورشت ما را تغییر دهد. بنابراین می توانید از نکات زیر برای جلوگیری از وا رفتن گوشت قلقلی استفاده کنید.

۱- یک عدد پیاز کوچک یا متوسط را (با توجه به میزان گوشت خود) با رنده درشت رنده کنید که زیاد آب نداشته باشد. اگر آب پیاز رنده شده‌، کم باشد اشکال ندارد. اما اگر زیاد است آب زیادی آن را بگیرید.

۲- پیاز را با گوشت مخلوط کنید و خوب ورز دهید و گوشت‌ها را به اندازه دلخواه به حالت قلقلی درآورید.

۳-مانند روشی که برای وا نرفتن کوفته گفته شد، باید گوشت قلقلی خود را به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا ببندند و هرچه بیشتر در فریزر بمانند بهتر است. این نکته یکی از مهم ترین نکات برای این است که گوشت قلقلی وا نرود.

تمام نکات برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود

۴- پیاز داغ درست کنید و بعد گوشت قلقلی هایی که در فریزر هستند، را بیرون بیاورید و داخل پیاز داغ قرار دهید. تا قلقلی ها هنوز سرد هستند آنها را در ماهیتابه پهن کنید. به هیچ عنوان آنها را بهم نزنید.

حرارت شعله را کم کنید و درب ماهیتابه را حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه ببندید؛ تا روی گوشت‌ها قهوه‌ای شوند و گوشت قلقلی ها خودشان را بگیریند و بعد به آرامی آنها را بهم بزنید؛ تا طرف دیگر قلقلی‌ها هم سرخ شوند.

۵- گوشت چرخ کرده اگر خیلی چرب‌ باشد؛ احتمال اینکه قلقلی ها وا بروند؛ بیشتر است. اگر گوشت خیلی چرب است، موقعی که گوشت را ورز می‌دهید کمی آرد نخودچی به گوشت اضافه کنید.

با رعایت نکات بالا گوشت قلقلی ها به هیچ عنوان وا نمی روند و با خیال راحت می توانید آن ها در خورشت بریزید.

شما برای وا نرفتن گوشت قلقلی چه ترفندی بکار می گیرید؟

در ادامه بخوانید: ۲ راز برای خوشمزه شدن خورشت قیمه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: