صفحه اصلی / آشپزی / نکات لازم برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود

نکات لازم برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود

قلقلی کردن گوشت در خورشت باعث می‌شود، خورشت ما ظاهر زیبایی داشته باشد. اما برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود باید نکاتی را در هنگام درست کردن آن رعایت کنید؛ که ما در اینجا بیان خواهیم‌کرد.

چیکار کنیم گوشت قلقلی وا نرود ؟

برای اینکه گوشت قلقلی وا نرود در بعضی دستورات گفته می‌شود، سفیده تخم مرغ و آرد نخودچی به آن بزنید. اما استفاده از سفیده تخم مرغ در گوشت قلقلی شاید طعم و بوی خورشت ما را تغییر دهد. برای این منظور روش زیر را پیشنهاد می‌‍کنیم.

۱- یک عدد پیاز کوچک یا متوسط را (با توجه به میزان گوشت خود) با رنده درشت رنده کنید؛ تا زیاد آب نداشته باشد. اگر آب پیاز رنده شده‌ی شما کم باشد اشکال ندارد. اما اگر زیاد است آب زیادی آن را بگیرید.

۲- پیاز را با گوشت مخلوط کنید و خوب ورز دهید و گوشت‌ها را به اندازه دلخواه به حالت قلقلی درآورید.

۳-شما باید گوشت قلقلی خود را به مدت حداقل ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید. این یکی از مهم ترین نکات برای این است که گوشت قلقلی وا نرود.

۴- پیاز داغ درست کنید و بعد گوشت قلقلی هایی که در فریزر هستند، را بیرون بیاورید و داخل پیاز داغ قرار دهید. تا قلقلی ها هنوز سرد هستند آنها را در ماهیتابه پهن کنید. به هیچ عنوان آنها را بهم نزنید. حرارت شعله را کم کنید و درب ماهیتابه را حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه ببندید؛ تا روی گوشت‌ها قهوه‌ای شوند و گوشت قلقلی ها خودشان را بگیریند و بعد به آرامی آنها را بهم بزنید؛ تا طرف دیگر قلقلی‌ها هم سرخ شوند.

با رعایت نکات بالا گوشت قلقلی ها آماده هستند تا آن‌ها را در خورشت بریزید و دیگر در خورشت شما باز نمی شوند. (راز خوشمزه شدن خورشت را در اینجا بخوانید!)

دقت کنید گوشت شما هرچه چرب‌تر باشد؛ احتمال اینکه گوشت قلقلی وا برود بیشتر است. اگر گوشت خیلی چرب است، موقعی که گوشت را ورز می‌دهید کمی آرد نخودچی به گوشت اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *