صفحه اصلی / آشپزی / ۴ نکته اساسی برای جلوگیری از وا رفتن کوفته – علت وا رفتن کوفته

۴ نکته اساسی برای جلوگیری از وا رفتن کوفته – علت وا رفتن کوفته

جلوگیری از وا رفتن کوفته و علت وا رفتن کوفتهانواع کوفته مثل کوفته قلقلی، کوفته تبریزی از غذاهای سنتی ایرانی هستند؛ که بسیار طرفدار دارد. اما یکی از مشکلاتی که برای پخت کوفته وجود دارد، این است که کوفته در حین پخت وا میرود. در این پست قصد داریم ضمن بیان علت وا رفتن کوفته ، نکات لازم برای جلوگیری از وا رفتن کوفته را بیان کنیم .

جلوگیری از وا رفتن کوفته :

۱- برای جلوگیری از وا رفتن کوفته باید به دستور پخت خود آردنخودچی اضافه کنید یا گندم را بکوبید و داخل مواد کوفته بریزد.

یکی از علت های وا رفتن کوفته ، گوشت آن است. گوشت کوفته هرچه چرب تر باشد احتمال شل شدن کوفته و وا رفتن آن افزایش می‌یابد. بنابراین اگر گوشت شما خیلی چرب است یک عدد تخم مرغ را به کوفته خود اضافه کنید.

۲- بعد از مخلوط کردن مواد کوفته باید آنها را به خوبی ورز دهید . ورز دادن خوب و کافی باعث جلوگیری از وا رفتن کوفته می‌شود.

۳- بعد از ورز دادن و پیچاندن کوفته ها باید آن‌ها را حداقل ۱ ساعت داخل فریزر بگذارید. توجه کنید این یکی از نکات مهم پخت کوفته است که برای جلوگیری از وا رفتن کوفته بسیار مهم است. بنابراین شما هرچه بیشتر کوفته ها را داخل فریزر بگذارید بهتر است حتی یک شبانه روز!

۴- برای آماده کردن کوفته وقتی پیاز داغ به همراه ادویه‌های آن را آماده کردید؛ داخل قابلمه به میزان مورد نیاز آب بریزید. اجازه دهید آب به جوش بیاید و آن وقت کوفته ها رااز فریزر بیرون بیاورید و داخل آب در حال جوشیدن بریزید. و شعله گاز را خیلی زیاد کنید؛ تا آب کوفته ها سریع به جوش بیاید و بعد از آن می توانید حرارت را کم کنید تا کوفته ها بپزنند.

توجه کنید! که به هیچ عنوان کوفته را داخل آب سرد نیندازید و وقتی کوفته را به آب جوش اضافه کردید، شعله گاز باید زیاد باشد تا وقتی که آب کوفته دوباره شروع به جوشیدن کند. وگرنه کوفته وا می رود. یکی دیگر از علت های وا رفتن کوفته رعایت نکردن این نکته ساده اما مهم است.

اگر شماهم نکته و تجربه ای در زمینه‌ی پخت کوفته و وا نرفتن آن دارید، برای کامل شدن این پست در قسمت نظرات بفرمایید. تجربه های شما برای ما خیلی ارزشمند است.

در ادامه بخوانید: ۲ راز برای خوشمزه شدن خورشت قیمه که شاید ندانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *