صفحه اصلی / آشپزی / همه ی نکات کوفته برای جلوگیری از وا رفتن کوفته

همه ی نکات کوفته برای جلوگیری از وا رفتن کوفته

انواع کوفته مثل کوفته قلقلی، کوفته تبریزی از غذاهای سنتی ایرانی هستند؛ که بسیار طرفدار دارد. اما یکی از مشکلاتی که برای پخت کوفته وجود دارد، این است که کوفته در حین پخت وا میرود. در این پست قصد داریم نکات کوفته برای جلوگیری از وا رفتن کوفته را بیان کنیم .

جلوگیری از وا رفتن کوفته :

۱- برای جلوگیری از وا رفتن کوفته باید به دستور پخت خود آردنخودچی اضافه کنید یا گندم را بکوبید و داخل مواد کوفته بریزد. گوشت کوفته هرچه چرب تر باشد احتمال شل شدن کوفته و وا رفتن آن افزایش می‌یابد بنابراین اگر گوشت کوفته شما خیلی چرب است یک عدد تخم مرغ را به کوفته خود اضافه کنید.

۲- بعد از مخلوط کردن مواد کوفته باید آنها را به خوبی ورز دهید . ورز دادن خوب و کافی باعث جلوگیری از وا رفتن کوفته می‌شود.

۳- بعد از ورز دادن و پیچاندن کوفته ها باید آن‌ها را حداقل ۱ ساعت داخل فریزر بگذارید. توجه کنید این یکی از نکات کوفته است که برای جلوگیری از وا رفتن کوفته بسیار مهم است. بنابراین شما هرچه بیشتر کوفته ها را داخل فریزر بگذارید بهتر است حتی یک شبانه روز!

۴- برای آماده کردن کوفته وقتی پیاز داغ به همراه ادویه‌های آن را آماده کردید؛ داخل قابلمه به میزان مورد نیاز آب بریزید. اجازه دهید آب به جوش بیاید و آن وقت کوفته ها رااز فریزر بیرون بیاورید و داخل آب در حال  جوشیدن بریزید. و شعله گاز را خیلی زیاد کنید؛ تا آب کوفته ها سریع به جوش بیاید و بعد از آن می توانید حرارت را کم کنید تا کوفته ها بپزنند. توجه کنید! که به هیچ عنوان کوفته را داخل آب سرد نیندازید و وقتی کوفته را به آب جوش اضافه کردید، شعله گاز باید زیاد باشد و گرنه کوفته وا می رود.

اگر شماهم نکته و تجربه ای در زمینه‌ی پخت کوفته دارید، برای کامل شدن این پست در قسمت نظرات بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *